piątek, 14 czerwca 2024

Burza w Łodzi i regionie. Dziś pogoda w Łódzkiem będzie niebezpieczna

Udostępnij

Przed nami niebezpieczne godziny w pogodzie. Burza w Łodzi i regionie prognozowana jest do późnych godzin nocnych. IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia. Niemal cała Polska w niedzielę, 19 maja, zaświeciła się na żółto. Spokojniej będzie tylko na Podlasiu i w Lubuskiem.

Burza w Łodzi. Dziś pogoda niebezpieczna

Polska była w zasięgu niżu znad Niemiec, tylko początkowo północny wschód pozostawał pod wpływem wyżu. Od południowego zachodu w głąb kraju przemieszcza się strefa frontu okluzji, czyli połączenie frontu chłodnego i ciepłego. Z południowego zachodu napływa wilgotniejsze powietrze polarno-morskie. Polska jest już w obszarze obniżonego ciśnienia. Meteorolodzy ostrzegają przed niebezpiecznymi zjawiskami atmosferycznymi. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydaje ostrzeżenie za ostrzeżeniem. Od godziny 13 w Łódzkiem obowiązuje alert przed burzami z gradem. Na żółto świecą się niemal wszystkie województwa.

Burza w łodzi W województwie łódzkim prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu. Lokalnie może spaść od 20 do 35 mm, prognozowane są porywy wiatru do 75 km/h. Lokalnie może spaść także grad.

Burza w Łodzi i regionie prognozowana jest od wczesnych godzin popołudniowych do późnych godzin nocnych. Prawdopodobieństwo wystąpienia niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych oceniono na 80 procent.

W Łódzkiem są regiony, w których utworzenie się burz jest znacznie bardziej prawdopodobne. IMGW wyszczególniło takie powiaty: bełchatowski, zduńskowolski, sieradzki, wieluński, wieruszowski, pajęczański, radomszczański i łaski.

Burza w łodzi

Sytuacja jest dynamiczna. W niedzielę, po godzinie 13, IMGW zwiększyło obszar objęty ostrzeżeniem meteorologicznym o województwo lubuskie. Tylko Podlasie może ominąć burza, która właśnie przechodzi nad Łodzią.

Oprócz ostrzeżeń meteorologicznych wydano także ostrzeżenia hydrologiczne. Cała centralna i zachodnia Polska objęte są ryzykiem gwałtownych wzrostów stanu wody w rzekach. W województwie łódzkim to ryzyko dotyczy zlewni rzek: Bzura, Warta, Ner, Pilica, Łużyca, Widawka, Prosna, Swędrnia, Grabia i Oleśnica.

Ostrzeżenie hydrologiczne w Polsce w niedzielę, 19 maja

Burza w łodzi ostrzeżenie hydro

Pogoda w niedzielę, 19 maja w Łódzkiem

Dziś w Łódzkiem, według prognozy IMGW, zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu i burze z możliwym gradem. Suma opadów podczas burz około 30 mm. Temperatura maksymalna od 22 do 24 stopni C. Wiatr słaby, południowy i południowo-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h.
W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, miejscami również burze. Możliwy grad. Suma opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura minimalna od 11 do 13 stopni C. Wiatr słaby, południowy i południowo-wschodni.

Burza w poniedziałek, 20 maja

Burza przez Łódzkie ma przejść także w poniedziałek. IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed tym zjawiskiem. Wyładowania atmosferyczne prognozowane są od godziny 15 do późnych godzin nocnych. Burza w Łódzkiem prognozowana jest na razie tylko w kilku powiatach. Front swoim zasięgiem może objąć powiaty: łęczycki, kutnowski, skierniewicki i łowicki.
W niektórych regionach kraju spodziewane są gwałtowniejsze zjawiska. W województwach: lubuskie, podkarpackie i małopolskie obowiązują ostrzeżenia drugiego stopnia. Tam burze spodziewane są już od południa.
Komentarze Facebook

Skomentuj

Wpisz komentarz!
Podaj swoje imię

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

Digital marketing e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Terapia tlenem hiperbarycznym (hbot) koryguje urazy mózgu (tbi), ptsd, autyzm / porażenie mózgowe. Surowce do produkcji suplementów diety.