piątek, 14 czerwca 2024

Włosy dla chorych na raka. Akcja fryzjerek w Bełchatowie

Udostępnij

Fryzjerki w Bełchatowie ogłosiły akcję „Twój włos, mój uśmiech”. Włosy dla chorych na raka, które posłużą do produkcji peruk, będzie można oddać w 3 salonach fryzjerskich. Pierwsza część akcji w poniedziałek, 20 maja. Jednak nie każde włosy nadają się na peruki.

Włosy dla chorych na raka

Pięć fryzjerek z Bełchatowa postanowiło pomóc osobom leczonym onkologicznie. Utrata włosów to często konsekwencja tego rodzaju leczenia, co może mieć negatywny wpływ na kondycję psychiczną chorego. Sytuację może odmienić peruka – dodaje pewności siebie, odmienia estetykę. Dlatego często salony fryzjerskie czy fundacje organizują dni, podczas których zachęcają do obcięcia włosów i przeznaczenia ich właśnie na ten cel.

W Bełchatowie 20 maja odbędzie się akcja „Twój włos, mój uśmiech”. Tego dnia włosy dla chorych na raka będzie można obciąć w Pracowni Fryzur przy ulicy M. Konopnickiej 25 w godzinach 12-16.

Akcja będzie przeprowadzona jeszcze 8 czerwca (Studio Hair Design, ul. L. I M. Kaczyńskich 4a, w godzinach 12-15) oraz 22 czerwca (Just Men Barber Shop, ul. Wojska Polskiego 26, w godzinach 13-18).

Nie każde jednak włosy mogą zostać wykorzystane do produkcji peruk. Nie mogą być krótsze niż 25 cm i muszą być naturalne, czyli bez rozjaśniania czy farbowania. Należy także pamiętać, by w dniu cięcia nie myć włosów oraz nie nakładać na nie odżywki.

Komentarze Facebook

Skomentuj

Wpisz komentarz!
Podaj swoje imię

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

Hello world ! e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zastosowania tlenoterapii hiperbarycznej w sporcie.