wtorek, 21 maja 2024

Bełchatowska Karta Rodziny ułatwia życie i daje wsparcie domowemu budżetowi

Udostępnij

Na przestrzeni ostatnich 9 lat Bełchatowska Karta Rodziny w naszym mieście cieszyła się dużym zainteresowaniem. Dotychczas skorzystało z niej blisko 6,5 tysiąca mieszkańców, którzy w miejskich placówkach oraz punktach handlowych i usługowych mogą korzystać z ulg. Kto może liczyć na pozytywne rozpatrzenie wniosku o przyznanie tego rodzaju karty?

Bełchatowska Karta Rodziny to rodzaj wsparcia dla wielu mieszkańców

Bełchatowska Karta Rodziny pozwoli zaoszczędzić na codziennych wydatkach. Korzystać z niej mogą rodziny wielodzietne, rodziny, które opiekują się niepełnosprawnym dzieckiem, seniorzy oraz honorowi dawcy krwi.

Miasto Bełchatów i 60 współpracujących z magistratem firm handlowych i usługowych oferuje wyżej wymienionym osobom liczne ulgi i rabaty przy różnych wydatkach w życiu codziennym. Mieszkańcy posiadający kartę mogą liczyć na tańszą naprawę sprzętu AGD, tańszy kurs prawa jazdy, tańsze zabiegi rehabilitacyjne, czy tańszą wizytę u stomatologa i wiele innych usług.

Bełchatowska Karta Rodziny jest też honorowana przez placówki miejskie. Przykładowo w Miejskim Centrum Kultury takie osoby mogą liczyć na 25% rabatu na bilety do kina i zajęcia edukacyjne. W żłobku miejskim „Jaś i Małgosia” za pobyt dziecka również zapłaci się wartość 25% obowiązującej kwoty. Na Miejskich Kortach Tenisowych przy ul. Edwardów 8 osoby z taką kartą zapłacą pół ceny za bilet wstępu, a w Muzeum Regionalnym wejście za okazaniem karty kosztuje symboliczny 1 grosz.

Bełchatowska Karta Rodziny powstała już w 2012 roku i od początku cieszy się dużym zainteresowaniem bełchatowianek i bełchatowian. Przykładowo w 2017 roku do Urzędu Miasta Bełchatowa wpłynęło 317 wniosków o założenie karty. W 2018 roku zawnioskowało o to 345 osób, a rok temu już 363 mieszkańców. Na ten moment łącznie Bełchatowska Karta Rodziny służy liczbie aż 6,5 tysiąca mieszkańców.

Uchwała Nr IX/56/19 Rady Miejskiej w Bełchatowie z dnia 28 marca 2019 roku w sprawie programu pn. „Bełchatowska Karta Rodziny”.

Wyrobienie karty nie jest trudnym procesem. W Punkcie Obsługi Klienta lub w Wydziale Spraw Społecznych Urzędu Miasta Bełchatowa przy ul. Kościuszki 1 należy złożyć odpowiedni wniosek. Wraz z nim trzeba pokazać oryginalne dokumenty, które uprawniają do jej przyznania. Jest to:

  • dowód osobisty,
  • legitymacja zasłużonego honorowego dawcy krwi,
  • orzeczenie o niepełnosprawności.

Ponadto wnioskujący załącza także podpisane oświadczenie o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych. Jeśli dana osoba poda we wniosku dane na temat pełnoletnich członków rodziny, to musi podpisać również oświadczenie o wyrażeniu przez nich zgody na przetwarzanie danych osobowych. Bełchatowska Karta Rodziny jest wydawana w ciągu dwóch tygodni.

Bełchatowska karta rodziny

Regulamin całego programu oraz wniosek i odpowiednie dokumenty można znaleźć na stronie Urzędu Miasta Bełchatowa w zakładce Dla mieszkańca / Rodzina.

Przeczytaj także:

Młoda bełchatowianka wystąpiła w finale „The Voice Kids”. Jak się spisała?

Powstała internetowa grupa „Bełchatowscy seniorzy”, która zintegruje w sieci osoby starsze

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości