piątek, 14 czerwca 2024

Hanna Zdanowska ambasadorem Europejskiego Zielonego Ładu

Udostępnij

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska została polskim ambasadorem Europejskiego Zielonego Ładu. Ambasadorzy mają promować i realizować inicjatywę Europejskiego Zielonego Ładu (European Green Deal), będącą unijną strategią rozwoju społeczno-gospodarczego na najbliższe lata.

To plan działań umożliwiających bardziej efektywne wykorzystanie zasobów dzięki przejściu na czystą gospodarkę o obiegu zamkniętym, przeciwdziałanie utracie różnorodności biologicznej i zmniejszenie poziomu zanieczyszczeń.

Europejski Zielony Ład i Porozumienie Burmistrzów to główne motory napędowe zmian w UE na najbliższe lata i osiągnięcia klimatycznej neutralności w 2050 r. Teraz musimy wdrożyć ich rozwiązania i narzędzia na poziomie krajowym, co wymaga zaangażowania wszystkich interesariuszy. Jako ambasador Porozumienia Burmistrzów podejmuję to wyzwanie, ponieważ jestem przekonana, że bez współpracy na każdym szczeblu, nie uda się nam odbudować naszych krajów, ani osiągnąć klimatycznych celów, jakie stawia sobie Europa. mówi HANNA ZDANOWSKA, prezydent Łodzi

Wśród najbliższych działań, jako ambasador Zdanowska zapowiedziała między innymi: warsztaty w maju z przedstawicielami Komisji Europejskiej poświęcone rewitalizacji i zrównoważonej mobilności, połączenie wysiłków z gminami ościennymi w walce o lepszą jakość powietrza czy współpracę z korporacjami samorządowymi.

Hanna Zdanowska dodała, że aby osiągnąć sukces w przekształceniu Unii w neutralny klimatycznie obszar, należy zaangażować każdego – od mieszkańców, przez samorządy, po władze krajowe.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

Bóle głowy a tlenoterapia hiperbaryczna.