Bełchatów najbezpieczniejszy wśród mniejszych miast. Wyprzedził m.in. Siedlce i Lubin

Miasto Bełchatów jednym z najbezpieczniejszych w kraju

Nasze miasto zajęło 1. miejsce w rankingu tygodnika Newsweek dotyczącym miast liczących od 50 do 100 tysięcy osób zamieszkujących teren miejski.

Zestawienie zostało przygotowane na podstawie danych z Głównego Urzędu Statystycznego ze wskazaniem na 2019 rok, czyli okres przed wybuchem pandemii COVID-19. Pod uwagę było brane 7 kategorii takich jak: wykrywalność przestępstw, zdrowie, średnie wynagrodzenie brutto mieszkańców, zanieczyszczenie powietrza, stopa bezrobocia, bezpieczeństwo i dochody samorządu.

Najlepszą oceną było przyznanie 10 punktów. Miasto najwięcej punktów, bo 9 otrzymało za bezpieczeństwo, a także 8 za wykrywalność przestępstw.

– Ten ranking pokazuje, że Bełchatów jest miastem, w którym można czuć się bezpiecznie, bezrobocie jest niskie, a przeciętne wynagrodzenia mieszkańców stosunkowo wysokie. Cieszę się, że to, co oferuje miasto mieszkańcom, zostało docenione przez tygodnik ~ Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent

Jeśli chodzi o pozostałe miejsca, to za plecami Bełchatowa na podium znalazły się Siedlce i Lubin, a z kolei w kategorii miast powyżej 100 tysięcy mieszkańców wygrała Warszawa przed Krakowem i Lublinem.

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *