środa, 22 maja 2024

Zaginiona kobieta odnaleziona przez policyjny śmigłowiec. Policjanci w powietrzu z kamerą termowizyjną

Udostępnij

Zaginiona kobieta, poszukiwana przez rodzinę i policyjny śmigłowiec, odnaleziona. 87-latka wyszła z domu wieczorem i nie wróciła. Ma problemy z pamięcią, więc była obawa, że zaginiona kobieta sama nie wróci do domu.

Zaginiona kobieta stała w wodzie

W nocy ze środy na czwartek (26-27 maja) policjanci z Radomska dostali informacji o zginięciu 87-latki z gminy Ładzice w pobliżu Radomska.

Poszukiwania rozpoczęto po północy. Do działań dołączali kolejni zaalarmowani i stawiający się do służby policjanci, również z sąsiednich jednostek oraz strażacy. mówi kom. ANETA WLAZŁOWSKA z komendy policji w Radomsku

Kobietę udało się szybko odnaleźć. Na jej trop wpadła załoga policyjnego śmigłowca z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Policjanci latali nad objętym poszukiwaniami terenem z kamerą termowizyjną. Dzięki temu udało się namierzyć 87-latkę. Zaginiona kobieta była w rowie melioracyjnym. Stała w wodzie.

Załoga śmigłowca podała lokalizację mundurowym na lądzie. Pilot śmigłowca posadził następnie maszynę na pobliskiej polanie i również pospieszył z pomocą. W czwartek o godzinie 4.40 policjanci wynieśli na brzeg kobietę stojącą w wodzie.

87-latka była kompletnie zdezorientowana, mocno wyziębiona, wycieńczona, nie można było z nią nawiązać żadnej rozmowy. Policjanci okryli ją kocami termicznymi i zanieśli do radiowozu. Zdecydowali, że sami szybko przewiozą ją do szpitala. dodaje kom. ANETA WLAZŁOWSKA

Starszą kobietę przekazano pod opiekę lekarzy.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości