wtorek, 21 maja 2024

Bank Żywności przekaże 120 ton żywności dla bełchatowian

Udostępnij

Łódzki Bank Żywności przekaże blisko 120 ton żywności w ramach akcji pomocowej dla ponad 2 tysięcy mieszkańców Bełchatowa, którzy zgłosili taką potrzebę. Jeszcze w marcu 2021 roku do każdej osoby w ramach pomocy żywnościowej trafi prawie 26 kilogramów produktów różnego rodzaju.

Bank Żywności zaopatrza potrzebujących mieszkańców w żywność

Miasto Bełchatów we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz Stowarzyszeniem Rodzin Katolickich prowadzi akcję pomocy żywnościowej dla potrzebujących bełchatowianek i bełchatowian. Bank Żywności w Łodzi dostarczył już w tym miesiącu do naszego miasta pierwsze transporty. Trwa czekanie na kolejne paczki, które będą wydawane w najbliższych dniach.

Co ciekawe Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bełchatowie pomaga w dostarczaniu żywności do osób, które ze względu na swój stan zdrowia nie mogą zrobić tego osobiście. W tym przypadku rękę na pulsie trzymają pracownicy bełchatowskiego MOPS, którzy dbają też o to, aby przekazywanie żywności przebiegało zgodnie z panującymi obostrzeniami i wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

W najbliższym czasie do 2300 mieszkańców Bełchatowa trafi jeszcze prawie 26 kilogramów różnego rodzaju artykułów spożywczych na osobę.

– Cieszy nas, że ponownie wspólnymi siłami z MOP-sem oraz bełchatowskim oddziałem Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Łódzkiej udało się zorganizować taką pomoc. Akcję wspierają również mieszkańcy Schroniska dla Osób Bezdomnych ~ Iwona Nowak, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Bełchatowa

W ciągu całego 2021 roku do Bełchatowa ma trafić blisko 120 ton żywności dla prawie 2 tysięcy mieszkańców, którzy wyrazili taką potrzebę. To już kolejna edycja tej akcji na terenie naszego miasta.

Bank Żywności udostępnia produkty pierwszej potrzeby, które można przechowywać nieco dłużej. Są to produkty mięsne, warzywne, a także tłuszcze oraz nabiał. Przedstawiciele bełchatowskiego magistratu podkreślają, że są to głównie: groszek z marchewką, fasolka po bretońsku, buraczki wiórki, płatki owsiane, ryż, kasza, makaron jajeczny, olej, cukier, mleko oraz powidła śliwkowe. Wszystkie artykuły są dobrej jakości.

Pomocy Bank Żywności udziela osobom, które spełniają kryteria dochodowe i taką chęć zgłosiły do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bełchatowie. Wsparcie otrzymali samotni, których dochód nie przekracza 1542,20 złotych oraz osoby w rodzinie, których dochód nie jest większy niż 1161,60 złotych. Więcej informacji oraz wymagane dokumenty można znaleźć TUTAJ.

Przeczytaj także:

Odrestaurowane stacje naprawy rowerów są gotowe do użytku

Bełchatowscy przedsiębiorcy mogą wnioskować o zwrot połowy opłat za koncesję

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości