piątek, 14 czerwca 2024

Uczeń „Kochanka” najlepszy z wiedzy o społeczeństwie

Udostępnij

Za nami IX edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Społeczeństwie, którego organizatorem było I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego w Bełchatowie. Do testu przystąpili przedstawiciele czterech szkół średnich z terenu Bełchatowa i Szczercowa.

Test wiedzy o społeczeństwie wyłonił powiatowych laureatów

W IX Powiatowym Konkursie Wiedzy o Społeczeństwie udział wzięła młodzież z: I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Broniewskiego w Bełchatowie (gospodarze), II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Bełchatowie, III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Bełchatowie, a także z Liceum Ogólnokształcącego im. Czesława Miłosza w w Szczercowie.

Test składał się z 19 pytań i dotyczył wiedzy o współczesnych strukturach państwowych w Polsce i nie tylko, zjawiskach politycznych, systemach partyjnych, partiach politycznych, doktrynach politycznych oraz wynikach wyborów do parlamentu.

Wiedza pozyskana przez bełchatowską młodzież na lekcjach wiedzy o społeczeństwie, czy historii mogła nie wystarczyć. Duże znaczenie miała orientacja w sytuacji geopolitycznej na świecie w ostatnich latach.

Test najlepiej rozwiązał Kacper Leśniewski, uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Bełchatowie, który otrzymał najwyższą nagrodę z możliwych w wysokości 250 złotych.

– Na teście znalazły się zagadnienia, które naprawdę mnie interesują i dlatego przyswajanie informacji nie sprawia mi kłopotu. Do udziału w konkursie przygotowywałem się intensywnie w przededniu turnieju, studiując właściwie dwa podręczniki. Obszary do opanowania konsultowałem z nauczycielką WOS i historii ~ Kacper Leśniewski, uczeń II LO w Bełchatowie – zwycięzca konkursu

Marzeniem młodego bełchatowianina jest zakup samochodu, ale zanim to nastąpi, będzie zdawał maturę, a także starał się o nabór na studia, których jeszcze nie wybrał, ale celuje w planowanie przestrzenne, historię lub dziennikarstwo.

– Kacper jest także ubiegłorocznym laureatem tego konkursu, wówczas zajął drugie miejsce. Jego zaangażowanie, otwartość umysłu, umiejętność koncentracji i przede wszystkim ciekawość i dociekliwość są podstawą licznych sukcesów – Agata Bluszcz-Kiełbik, nauczycielka historii w II LO im. Jana Kochanowskiego w Bełchatowie

Drugie miejsce w konkursie przypadło Kacprowi Banaszczykowi z I LO im. Władysława Broniewskiego w Bełchatowie. Trzeci był Jakub Kita, uczeń także popularnego „Bronka”.

Wyróżnienie od jury otrzymała Aleksandra Gieras, która walczyła o podium z Jakubem Kitą, ale ostatecznie była czwarta.

Laureaci otrzymali dyplomy i czeki z rąk Agnieszki Wasilewskiej, naczelnik Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym w Bełchatowie. Uczniowie wygrane pieniądze otrzymali na rachunku bankowe. Fundatorem nagród była Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski.

Na zakończenie IX Powiatowego Konkursu Wiedzy o Społeczeństwie Joanna Zalejska, dyrektor I LO im. Władysława Broniewskiego w Bełchatowie pogratulowała uczestnikom zmagań i zaprosiła na kolejny jubileuszowy konkurs, który tym razem zdominuje dziedzina fizyki.

Na stronie I LO im. Władysława Broniewskiego w Bełchatowie można zobaczyć więcej zdjęć z przebiegu konkursu.

Przeczytaj także:

Rozstrzygnięto konkurs na najbrzydszą marzannę i pożegnano zimę

Utalentowani uczniowie prezentowali swoją wiedzę i umiejętności (ZDJĘCIA)

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

What do aliquam sed fringilla e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Kapsułki twarde : produkcja suplementów diety – ioc.