wtorek, 23 lipca 2024

Strona główna

Remis, nieuznana bramka i czerwona kartka. Emocji w wyjazdowym meczu Widzewa ze Stalą Mielec nie brakowało

Na początek sezonu ekstraklasy 2024/5 Widzew na wyjeździe remisuje ze Stalą Mielec 1:1.

Odcinkowy pomiar prędkości – w Łódzkiem włączono 4

W województwie łódzkim dotychczas działały trzy systemy OPP. 1 lipca uruchomiono czwarty odcinkowy pomiar prędkości w województwie. Kolejny w powiecie wieluńskim.

Tragedia w centrum Łodzi. Nie żyje 48-latek

Dramatyczne wydarzenia rozegrały się w niedzielne popołudnie nad stawem przy ulicy Przędzalnianej. Tragedia w centrum Łodzi zakończyła się śmiercią 48-latka. 

Nie grzywna za nieszczepienie dzieci, a mandaty. Powstaje baza dzieci nieszczepionych

Rok 2023 był rekordowy pod względem liczby uchyleń od obowiązkowych szczepień. Dziś grozi za to kara grzywny. Tymczasem Paweł Grzesiowski, Główny Inspektor Sanitarny, mówi o planach zmian tego. Grzywna za nieszczepienie dzieci zostałaby zastąpiona mandatem.

Lotnisko w Łodzi zatrudnia… zwierzęta. Jastrzębie, sokół i pies mają też urlop

Lotnisko w Łodzi jest zabezpieczane nie tylko przez pracowników. W tym trudnym zadaniu pomagają zwierzęta. Jastrzębie, sokół i pies pracują 2-3 dni w tygodniu, ale mają też urlop.

Setki zwierząt w łódzkim ośrodku rehabilitacji dzikich zwierząt [ZDJĘCIA]

Rekordowy rok w Ośrodku Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Łodzi. Tylko w maju trafiło tutaj ponad pół tysiąca zwierząt. Są jelenie, kuny, jeże, ale najwięcej jest ptaków.

Prawie 300 kilogramów tytoniu ukryte koło Świnic Warckich

Funkcjonariusze policji z Łęczycy i Krajowej Administracji Skarbowej znaleźli w jednym z gospodarstw w gminie Świnice Warckie prawie 300 kilogramów tytoniu. Odpadów poprodukcyjnych na miejscu było ponad 3 tony.

Działania operacyjne CBA pod lupą łódzkiej prokuratury

Działania operacyjne CBA są przedmiotem śledztwa Prokuratury Okręgowej w Łodzi. Śledczy badają operacje prowadzone przez agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego oraz zajmują się tak zwaną aferą wiedeńską.

Groził śmiercią za złą kaszankę. 37-latek trafił do więzienia

37-latek trafił do więzienia kilka dni po tym, jak ekspedientce w sklepie groził śmiercią za złą kaszankę.

Zawalony most na Siewnej zostanie odbudowany. UMŁ: Ekspresowo, ale kilka miesięcy utrudnień

Most na Siewnej w Łodzi, który zawalił się podczas ostatniej piątkowej (12 lipca) burzy, zostanie ekspresowo odbudowany - zapowiadają łódzcy urzędnicy. Utrudnienia potrwają jednak kilka miesięcy.

Łódź Zarzew od września. PKP zapowiada nowy przystanek kolejowy

PKP PLK zapowiada uruchomienie nowego przystanku kolejowego. Łódź Zarzew kosztował ponad 4 mln zł. Na gotowych peronach przy wiaduktach drogowych na ul. Przybyszewskiego są już wiaty, ławki i gabloty informacyjne. Do wykonania pozostały prace wykończeniowe.

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P