piątek, 14 czerwca 2024

Ukradł i płacił kartą płatniczą znajomego

Udostępnij

Bełchatowianin, który płacił za zakupy kartą płatniczą swojego kolegi został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i tym samym odpowie przed sądem za kradzież z włamaniem. 21-latkowi grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Bez skrupułów ukradł i płacił kartą płatniczą kolegi

W czwartek, 18 marca bełchatowianin zgłosił się do Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie z informacją, że znajomy przywłaszczył sobie jego portfel wraz z dowodem osobistym i kartą płatniczą. Z relacji pokrzywdzonego wynika, że cała sytuacja miała miejsce w poniedziałek, 15 marca.

Wówczas obaj mężczyźni planowali napić się piwa, a 21-letni kolega nie miał przy sobie pieniędzy. Poszkodowany zdecydował się przekazać znajomemu portfel wraz ze swoimi dokumentami i kartą płatniczą. Ustalili, że ten pojedzie nieopodal do sklepu, gdzie zakupi alkohol i wróci na miejsce spotkania w celu jego spożycia.

https://ebelchatow24.pl/18-latek-zatrzymany-przez-policje,1086/

Mężczyzna długo nie wracał więc pokrzywdzony postanowił skontaktować się z nim telefonicznie, ale bezskutecznie. Bełchatowianin dość szybko zorientował się, że najprawdopodobniej został oszukany i postanowił w pierwszej kolejności sprawdzić historię konta, gdzie odnotowano już kilka zbliżeniowych transakcji jego kartą płatniczą. Wtedy mężczyzna był już pewny tego, że znajomy go oszukał i okradł.

– Utrata karty płatniczej szybko może zostać wykorzystana przez nieuczciwe osoby. Ważne jest aby na bieżąco kontrolować stan swojego konta bankowego. W przypadku pojawienia się w historii konta transakcji, których nie dokonaliśmy, natychmiast należy zabezpieczyć pozostałe środki finansowe, poinformować bank oraz zastrzec swoją kartę ~ apelują bełchatowscy policjanci

Poszkodowany postanowił szybko działać i zabezpieczył pozostałe środki finansowe na swoim koncie tak, aby złodziej nie mógł wykonać kolejnych transakcji jego kartą płatniczą, a całą sprawę zgłosił na policję.

Mundurowi dość sprawnie dokonali zatrzymania 21-latka, który przebywał w swoim miejscu zamieszkania. Funkcjonariusze policji w rozmowie z podejrzanym ustalili cały przebieg zdarzeń, a młody bełchatowianin nie ukrywał kolejności działań i opowiedział o wszystkim ze szczegółami. Finalnie sprawca tego zdarzenia zauważając, że nie może dokonywać kolejnych płatności postanowił wyrzucić portfel wraz z karta płatniczą, aby w jego mniemaniu całą sprawę mieć już za sobą.

Mężczyzna został zatrzymany, a następnie usłyszał zarzuty przestępstwa przywłaszczenia i kradzieży z włamaniem. Młodemu bełchatowianinowi za te czyny grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

Więcej informacji o bieżących działaniach bełchatowskich policjantów można znaleźć pod adresem belchatow.policja.gov.pl.

Przeczytaj także:

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

Digital marketing e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Bóle głowy a tlenoterapia hiperbaryczna. Surowce do produkcji suplementów diety.