środa, 22 maja 2024

Ażurowa kamienica przy Piotrkowskiej w Łodzi. Miasto szuka wykonawcy

Udostępnij

Ażurowa kamienica ma stanąć na rogu ulicy Piotrkowskiej i pasażu Schillera w Łodzi. To bez wątpienia jeden z ciekawszych budowlanych planów. UMŁ szuka wykonawcy tej inwestycji.

Ażurowa kamienica. Nietypowa inwestycja w Łodzi

Nowa kamienica zostanie wybudowana w miejscu wyburzonego kilka lat temu budynek Horteksu. Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi ogłosił właśnie przetarg. Firmy mają czas do 11 kwietnia na złożenie dokumentów, które następnie zostaną przeanalizowane. Jeśli wykonawca zostanie wybrany, UMŁ chciałby, by firma rozpoczęła prace jeszcze w te wakacje.


Zawaliła się ściana kamienicy przy Łąkowej w Łodzi. Kolejne osunięcie się budynku. Mężczyzna znaleziony pod gruzem


To ważne, ażurowa kamienica nie będzie – według obecnych planów – budynkiem mieszkalnym, a usługowym. Na parterze urzędnicy proponują kawiarnię, na wyższych kondygnacjach – mają być cztery – lokale do dyspozycji między innymi restauratorów. Z wnętrz ażurowej kamienicy będzie można oglądać pasaż i ulice przez szklane ściany.

Ażurowa kamienica w łodzi

Autorem koncepcji i projektu konstrukcji budynku jest biuro architektoniczne BAM Architektura Maciej Balcerek, a podstawą ich projektu była wstępna koncepcja ażurowej kamienicy byłego architekta miasta Marka Janiaka. Zakłada ona stworzenie szklano-metalowej, lekkiej konstrukcji, która odwołuje się do XIX-wiecznej zabudowy ulicy Piotrkowskiej.

Ażurowa kamienica w łodzi


Wyniki wyborów 2024. Prezydentem Łodzi Hanna Zdanowska. 59,30 proc. poparcia

 

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości