środa, 22 maja 2024

Akcja policji „Wielkanoc 2021” zakończona. Było spokojnie na lokalnych drogach

Udostępnij

Funkcjonariusze policji poinformowali o efektach działań pod nazwą „Wielkanoc 2021”. Mundurowi w okresie od piątku, 2 kwietnia do poniedziałku, 5 kwietnia na terenie powiatu bełchatowskiego zatrzymali jednego kierowcę, który był pod wpływem alkoholu, a także zatrzymano trzy prawa jazdy za jazdę z prędkością powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym.

Akcja policji „Wielkanoc 2021” podsumowana

Jeszcze przed rozpoczęciem świątecznego weekendu funkcjonariusze policji ostrzegali przed zwiększoną czujnością z ich strony. W artykule pt.: „Policjanci zapowiadają wzmożone kontrole na drogachinformowaliśmy, że stróże prawa będą dbać o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego poprzez wzmożone kontrole. Miało to na celu karanie kierujących, którzy stwarzają niebezpieczeństwo w postaci zbyt szybkiej lub nieprawidłowej jazdy, a także poruszania się pojazdem pod wpływem alkoholu, czy innych środków odurzających.

To były już kolejne Święta Wielkanocne w cieniu pandemii koronawirusa, która znów nabrała tempa. To zwiastowało spokój na lokalnych drogach i tak właśnie było. Funkcjonariusze policji w czasie przedłużonego weekendu nie odnotowali żadnego wypadku, a jedynie doszło do 3 niegroźnych kolizji drogowych.

Przez cztery dni trwania akcji pn.: „Wielkanoc 2021” mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie przeprowadzili 191 kontroli stanu trzeźwości. W trzech przypadkach okazało się, że poruszano się drogą pod wpływem alkoholu. Dwa przypadki dotyczyły pijanych rowerzystów.

Jedynym kierowcą pod wpływem alkoholu okazał się być mężczyzna, który kierował samochodem marki toyota yaris w Zelowie w Poniedziałek Wielkanocny, 5 kwietnia, czyli w ostatnim dniu akcji policji. Badanie wykazało, że pijany kierujący miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Teraz nieodpowiedzialnego mężczyzna czeka odpowiedzialność przed sądem.

Ponadto trzech kierowców z terenu powiatu bełchatowskiego straciło prawo jazdy za przekroczenie o ponad 50 km/h dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym.

Funkcjonariusze policji wypisali 99 mandatów. 93 z nich dotyczyło nadmiernej prędkości. Pouczono 44 osoby, a 9 spraw zostało skierowanych do sądu.

Wiosenna aura jest odczuwana coraz częściej, a to znak, że na drogach powiatu bełchatowskiego pojawia się coraz więcej rowerzystów i motocyklistów. Mundurowi apelują jednak o bezpieczeństwo i rozwagę.

– To z kolei wyzwanie dla policjantów, którzy w codziennej służbie dbają o bezpieczeństwo na drogach. W czasie sezonu sprzyjającego rowerowym i motocyklowym podróżom pamiętajmy o bezpieczeństwie własnym oraz innych użytkowników dróg. Niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego, w tym niedostosowanie prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie, niezachowanie bezpiecznej odległości czy też nieprzestrzeganie pierwszeństwa przejazdu, to najczęstsze przyczyny wypadków, których sprawcami są użytkownicy jednośladów ~ informuje KPP w Bełchatowie.

Na stronie www.belchatow.policja.gov.pl można na bieżąco śledzić informacje napływające z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie o których również informujemy na naszym portalu.

Przeczytaj także:

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości