piątek, 14 czerwca 2024

Odcinek ulicy Zamoście do remontu. Ruszyły prace (ZDJĘCIA)

Udostępnij

Blisko 2 miliony złotych będzie kosztować przebudowa odcinka 600 metrów na ulicy Zamoście od torów do alei Jana Pawła II. Miasto Bełchatów pozyskało na ten cel blisko 1 milion złotych z Funduszu Dróg Samorządowych. Roboty drogowe ruszyły we wtorek, 6 kwietnia, a na miejscu jest prowadzony ruch wahadłowy za pomocą sygnalizacji świetlnej. Powstanie tam również nowy chodnik i ścieżka rowerowa, a kierujący będą mogli zapomnieć o ubytkach w jezdni.

Odcinek ulicy Zamoście zyska nowe oblicze

We wtorek, 6 kwietnia ruszyły prace związane z przebudową ulicy Zamoście na odcinku 600 metrów od torów do alei Jana Pawła II. Kierowców przez najbliższy czas czekają utrudnienia, ponieważ ruch w tym miejscu odbywa się wahadłowo.

Miasto Bełchatów na tę inwestycję z własnych środków wyda prawie 1 milion złotych. Drugi milion został pozyskany z Funduszu Dróg Samorządowych, a więc łącznie inwestycja jest wyceniona na 2 miliony złotych.

Odcinek 600 metrów ulicy Zamoście od torów do alei Jana Pawła II jest w opłakany stanie, a więc ważne jest, aby jak najszybciej zacząć roboty. Stąd decyzja, że te ruszyły już po Świętach Wielkiej Nocy.

– Inwestycja ta jest wyczekiwana przez mieszkańców. Poprawi się komfort podróżujących w tej okolicy kierowców, ale także rowerzystów ~ Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa

Lista robót do wykonania na tym obszarze jest dość długa. Rozbudowany ma zostać pas drogowy, wybudowane zostaną zjazdy do posesji, po stronie północnej, czyli przy alei Jana Pawła II powstanie chodnik, a po drugiej stronie, czyli południowej będzie znajdować się ścieżka rowerowa. Przebudowany zostanie także przejazd kolejowy, aby zwiększyć w tym miejscu bezpieczeństwo. Ponadto na tym odcinku zostanie także zamontowane oświetlenie.

– Ścieżka rowerowa, która powstanie od torów do al. Jana Pawła II połączy Zamoście, Wojska Polskiego oraz ale. Jana Pawła II i Wyszyńskiego ~ Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa

Z początkiem drugiego tygodnia kwietnia rozpoczęły się roboty związane z budową kanalizacji deszczowej. Od wtorku, 6 kwietnia zmianie uległa organizacja ruchu w tym rejonie. Od torów do alei Jana Pawła II wprowadzony został ruch wahadłowy z sygnalizacją świetlną, co może nieco utrudnić poruszanie kierowcom, ale z kolei warto będzie czekać na efekty końcowe w postaci naprawionej nawierzchni.

– Koniec inwestycji przewidziany jest na przyszły rok. Chcielibyśmy jednak, aby przebudowa zakończyła się wcześniej. Dlatego umówiliśmy się z wykonawcą, że w miarę swoich możliwości, będzie on pracować tak, by ulica Zamoście była gotowa jeszcze w tym roku ~ Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa

Przeczytaj także:

Odrestaurowane stacje naprawy rowerów są gotowe do użytku

W Bełchatowie powstaną tanie mieszkania. To efekt rządowego programu

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

Kontakt e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Jak wygląda komora hiperbaryczna ?.