sobota, 18 maja 2024

Trwa ogólnopolska akcja policji „Jednośladem bezpiecznie do celu”

Udostępnij

„Jednośladem bezpiecznie do celu”, to akcja skierowana do rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów

Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie przyłącza się do ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Komendę Główną Policji pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu”. Ma ona za zadanie zwrócić uwagę osób poruszających się na co dzień po drogach jednośladami, aby te pamiętały o podstawowych, istotnych zasadach ruchu drogowego i kształtowaniu prawidłowej postawy i zachowania na drodze.

Pierwsze cieplejsze dni sprzyjają spędzaniu wolnego czasu na świeżym powietrzu. To również dobra pogoda do jazdy na motocyklu, motorowerze, czy rowerze, których miłośnicy są coraz częściej zauważalni na drogach.

Polska policja, aby zadbać o bezpieczeństwo kierujących jednośladem, zorganizowała akcję informacyjno-edukacyjną, która ma na celu promowanie prawidłowych zachowań, eliminację i ograniczenie zagrożeń na drodze takich jak: zły stan techniczny jednośladu, nadmierna prędkość, jazda po spożyciu alkoholu, czy brak obowiązkowego wyposażenia, a także informowanie o koniecznym przygotowaniu jednośladu do sezonu oraz o korzystaniu z elementów odblaskowych, które poprawiają widoczność i o kaskach, które chronią przed poważniejszymi urazami.

– Apelujemy o rozwagę i rozsądek na drogach oraz o kulturę i życzliwość wobec innych uczestników ruchu drogowego. Młodym kierowcom przypominamy, że każdy z nas  ma tylko jedno życie. Bezpieczeństwo nasze i innych użytkowników drogi jest ważniejsze od kilku chwil emocji za kierownicą ~ tłumaczą mundurowi

Policjanci z całej Polski zaznaczają, że liczba jednośladów na drogach wzrasta z roku na rok, a wraz z nią rośnie liczba wypadków drogowych z udziałem motocyklistów, motorowerzystów, czy cyklistów. To właśnie kierujący tymi pojazdami nie będąc chronieni przez swoje jednoślady, odnoszą w trakcie zdarzeń i wypadków drogowych największe i najcięższe obrażenia grożące uszkodzeniem zdrowia, a nawet kalectwem czy śmiercią.

https://www.facebook.com/policjabelchatow/posts/2800798896917428

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości