W najbliższym czasie Agata Wirth-Ljungquist będzie pełnić obowiązki dyrektora Elektrowni Bełchatów. Na tym stanowisku dotychczasowa dyrektor techniczna zastąpiła Pawła Nogę, który wrócił do pracy w Elektrowni Rybnik.
Agata Wirth-Ljungquist chwilowo dowodzi bełchatowską elektrownią
Z dniem 1 kwietnia 2021 roku Paweł Noga przestał pełnić funkcję dyrektora Elektrowni Bełchatów. 48-latek swoje obowiązki zaczął pełnić w maju ubiegłego roku. Dlaczego po blisko roku jego przygoda z bełchatowską elektrownią zakończyła się?
– Paweł Noga oddelegowany był do kierowania Elektrownią Bełchatów, w tym do realizacji wyznaczonych zadań, w okresie od maja 2020 roku do końca marca 2021 roku ~ Iwona Paziak, p.o. Kierownika Biura Komunikacji PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.
W ten sposób koncern tłumaczy zmianę na fotelu dyrektora Elektrowni Bełchatów. Wcześniej od stycznia 2012 roku do końca czerwca 2019 roku największą w Europie elektrownią węglową wytwarzającą energię elektryczną z węgla brunatnego zarządzał, Marek Ciapała. 1 lipca 2019 roku na jego stanowisko powołany został Andrzej Legeżyński, który spędził na tym stanowisku 10 miesięcy.
Teraz po 11 miesiącach spędzonych jako dyrektor Elektrowni Bełchatów Paweł Noga wraca do pracy w Elektrowni Rybnik.
Tymczasowo pełniącą obowiązki dyrektora zakładu, który produkuje około 20% energii elektrycznej w Polsce, została Agata Wirth-Ljungquist, która swoją ścieżkę zawodową rozpoczynała od pracy w Elektrociepłowni Tychy, a później była m.in. dyrektorem ds. energetyki w Plasma System oraz dyrektorem departamentu inżynierii i remontów w Tauronie. Od lipca 2020 roku Agata Wirth-Ljungquist zasiadała w Elektrowni Bełchatów na stanowisku dyrektora technicznego.
Na ten moment nie wiadomo kto zostanie kolejnym w historii dyrektorem bełchatowskiej elektrowni, ale można się spodziewać, że w najbliższych tygodniach koncern PGE GiEK S.A. poinformuje o nowo powołanej osobie.
Przeczytaj także:
Powstanie Nowoczesna Instalacja Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii
Centrum Rozwoju Kompetencji pierwszym elementem transformacji energetycznej