piątek, 14 czerwca 2024

Trzy nowe punkty masowych szczepień w Bełchatowie, a jeden w Zelowie

Udostępnij

Punkty masowych szczepień przeciw COVID-19 zostaną uruchomione na terenie powiatu bełchatowskiego. Trzy takie miejsca będą funkcjonować na terenie Bełchatowa, a jeden w Zelowie.

Punkty masowych szczepień spowolnią rozwój pandemii?

Na prośbę wojewody łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego do starosty bełchatowskiego Doroty Pędziwiatr w powiecie bełchatowskim zostaną uruchomione cztery punkty masowych szczepień przeciwko koronawirusowi.

W chwili obecnej trwa ustalanie z placówkami leczniczymi, gdzie na terenie Bełchatowa i Zelowa będzie można uruchomić takie miejsca. Trzy powstaną w samym Bełchatowie, a jeden w Zelowie. Na razie nie wiadomo kto zdecyduje się na współpracę w tym zakresie ze Starostwem Powiatowym w Bełchatowie.

Celem we wszystkich czterech punktach będzie wykonanie co najmniej 1050 szczepień dziennie, aby wykonywać ich 800 tygodniowo na 10 tysięcy dorosłych mieszkańców powiatu bełchatowskiego.

– Chcielibyśmy, by efektem realizacji tego zadania oraz dobrej współpracy samorządu powiatu z podmiotami leczniczymi i administracją rządową było osiągnięcie odporności przez naszych mieszkańców. Daje to nadzieję na powrót do upragnionej przez wszystkich normalności, dlatego wspieramy zorganizowanie na terenie naszego powiatu kilku punktów ~ Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski

Uruchomienie masowych punktów nie jest prostym zadaniem i na ten moment trwają przygotowania, które polegają na wyposażeniu zgodnie z wytycznymi Narodowego Funduszu Zdrowia. Jeśli wszystko będzie gotowe, to mieszkańcy zostaną poinformowani o terminie uruchomienia wszystkich czterech punktów i możliwości szczepienia przeciwko COVID-19.

Przeczytaj także:

XXIX Sesja Rady Powiatu odbyła się w trybie korespondencyjnym

Blisko 17 milionów złotych dofinansowania inwestycji w trzech gminach

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

Przeciwwskazania do tlenoterapii hiperbarycznej. Produkcja kontraktowa suplementów diety ioc.