środa, 22 maja 2024

Afera z żoną Dariusza Jońskiego. Do przesłuchania ponad 100 świadków

Udostępnij

Afera z żoną Dariusza Jońskiego w roli głównej wraca przed sąd w Wieluniu. Przesłuchano 5 kolejnych świadków w toczącym się procesie w sprawie korupcji i wyłudzeń dotacji unijnych. Na ławie oskarżenia zasiada kilkadziesiąt osób, wśród nich Małgorzata E.-J., żona byłego szefa SLD w Łódzkiem.

Afera z żoną Dariusza Jońskiego

Sprawa przed sądem to efekt wieloletniego śledztwa w sprawie tak zwanej „afery kiełbasianej”. Akt oskarżenia trafił do sądu w 2013 roku. Postępowanie było wielowątkowe, dotyczyło m.in. żądania korzyści majątkowej przez pracowników oddziału regionalnego Agencji Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa w Łodzi oraz wyłudzenia środków z funduszu „SAPARD” przez stowarzyszenia działające w aglomeracji łódzkiej.

Zarzuty przedstawiono ponad 70 osobom, wśród nich Małgorzacie E.-J., żonie Dariusza Jońskiego, obecnie posła Koalicji Obywatelskiej.

Prokuratura zarzuciła kobiecie popełnienie przestępstw podrobienia i przerobienia dokumentów w latach 2005-2006 podczas jej pracy jako specjalisty w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łodzi.

„Afera kiełbasiana”

Zdaniem śledczych działania oskarżonej umożliwiły innym osobom i podmiotom w uzyskaniu wsparcia finansowego i unijnego na sumę 122 tysięcy złotych. Afera z żoną Dariusza Jońskiego dotyczy także przyjęcia przez nią korzyści majątkowej w postaci wyrobów wędliniarskich łącznej wartości 600 złotych.

W piątek (19 czerwca) przed sądem w Wieluniu przesłuchano kolejnych 5 świadków w sprawie. Do przesłuchania jest ponad 100 osób.

Za zarzucane przestępstwa sąd może wymierzyć karę łączną do 15 lat pozbawienia wolności. Kolejną rozprawę zaplanowano na 26 czerwca 2020 roku.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości