czwartek, 20 czerwca 2024

Znaleźli na ulicy portfel, a w nim kilka tysięcy złotych

Udostępnij

Znajomi z Rawy Mazowieckiej znaleźli na ulicy portfel z pieniędzmi. W środku było kilka tysięcy złotych i dokumenty. Uczciwi znalazcy oddali policji portfel razem z całą zawartością. Zguba trafiła już do wdzięcznego właściciela, który nie krył wzruszenia.

Portfel z pieniędzmi… spada z dachu

Dwoje 59-letnich mieszkańców Rawy Mazowieckiej zauważyło na Tomaszowskiej, jak z dachu jadącego seata spada portfel. Natychmiast zainteresowali się zgubą. Okazało się, że w środku było około 3 tysięcy złotych. Świadkowie próbowali zatrzymać kierowcę, jednak ten nie zauważył ich i odjechał. Mieszkańcy Rawy pozbierali gotówkę z jezdni i razem z portfelem przynieśli do komendy policji.

Policjanci ustalili właściciela zguby i jeszcze tego samego dnia portfel z zawartością wrócił do jego rąk. Okazał się nim mieszkaniec powiatu rawskiego.

Kiedy zgłosił się do komendy, nie krył wzruszenia i wdzięczności. Powiedział, że przez ostatnie dwa tygodnie bardzo ciężko pracował w upale podczas zbioru truskawek, aby zarobić tę kwotę. Uczciwa postawa znalazców portfela jest godna naśladowania i pochwały. Choć takie zachowanie powinno być normą, w dzisiejszych czasach jest coraz rzadsze i tym bardziej zasługuje na wyróżnienie i słowa uznania. sierż. sztab AGATA KRAWCZYK, rzecznik prasowy KPP w Rawie Mazowieckiej

Policjanci przypominają, że znalezione rzeczy nie są naszą własnością. Należy je oddać właścicielowi, w przeciwnym razie popełniamy przestępstwo przywłaszczenia.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P
O nas e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Projects – branding factory. Wskazówki, jak bezpiecznie wybierać suplementy diety.