niedziela, 3 marca 2024

Zmiany w miejskich spółkach w Łodzi. Prezesi wymienili się fotelami

Udostępnij

Zmiany w miejskich spółkach w Łodzi – to temat, który ujrzał światło dzienne w piątek (28 maja). Prezes Miejskiej Areny Kultury i Sportu w Łodzi dosłownie zamienił się fotelem z wiceprezesem MPK Łódź. Każdy z prezesów swoje nowe stanowisko będzie pełnił od 1 czerwca.

Zmiany w miejskich spółkach

Krzysztof Maciaszczyk prezesem MAKiS w Łodzi był od 2010 roku. W czwartek (27 maja) miał złożyć rezygnację z pełnionego stanowiska. I jeszcze tego samego dnia został powołany na wiceprezesa zarządu MPK Łódź.

Maciaszczyk zastąpi na tym stanowisku Sławomira Woracha, który wiceprezesem MPK Łódź był od dwóch lat. Worach z kolei przejdzie na dotychczasowe stanowisko Maciaszczyka, a więc od 1 czerwca będzie prezesem MAKiS. A to oznacza, że prezes MAKiS i wiceprezes MPK Łódź wymienią się fotelami.

Jaki jest powód tych zmian? Urząd Miasta Łodzi w przesłanym do mediów komunikacie tłumaczy, że:

Zmiany mają na celu potrzebę świeżego i innowacyjnego spojrzenia na problematykę aktywności spółki, łączącą w sobie nieszablonowość spojrzenia na problemy związane z zakresem prowadzonych działań oraz wiedzę i doświadczenie biznesowe obu menedżerów – pana Maciaszczyka i Woracha. czytamy w komunikacie przesłanym przez biuro prasowe UMŁ

W urzędowych kuluarach mówi się jednak, że ta zmiana może mieć związek z zatrudnieniem w MAKiS Łukasza Minty, który ma odpowiadać za marketingowy rozwój MAKiS. Minta organizacją imprez kulturalnych i rozrywkowych zajmuje się od lat.

Założona przez niego firma Go Ahead była jedną z największych agencji koncertowych w kraju. Odpowiadał za ściągniecie do Polski tak gwiazd jak Florence & The Machine, Iron Maiden, Jessie Ware czy Woody Allen. Przez ostatnie dwa lata Łukasz Minta pracował dla amerykańskiej firmy Live Nation.

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości