wtorek, 23 lipca 2024

Zmiany w miejskich spółkach w Łodzi. Prezesi wymienili się fotelami

Udostępnij

Zmiany w miejskich spółkach w Łodzi – to temat, który ujrzał światło dzienne w piątek (28 maja). Prezes Miejskiej Areny Kultury i Sportu w Łodzi dosłownie zamienił się fotelem z wiceprezesem MPK Łódź. Każdy z prezesów swoje nowe stanowisko będzie pełnił od 1 czerwca.

Zmiany w miejskich spółkach

Krzysztof Maciaszczyk prezesem MAKiS w Łodzi był od 2010 roku. W czwartek (27 maja) miał złożyć rezygnację z pełnionego stanowiska. I jeszcze tego samego dnia został powołany na wiceprezesa zarządu MPK Łódź.

Maciaszczyk zastąpi na tym stanowisku Sławomira Woracha, który wiceprezesem MPK Łódź był od dwóch lat. Worach z kolei przejdzie na dotychczasowe stanowisko Maciaszczyka, a więc od 1 czerwca będzie prezesem MAKiS. A to oznacza, że prezes MAKiS i wiceprezes MPK Łódź wymienią się fotelami.

Jaki jest powód tych zmian? Urząd Miasta Łodzi w przesłanym do mediów komunikacie tłumaczy, że:

Zmiany mają na celu potrzebę świeżego i innowacyjnego spojrzenia na problematykę aktywności spółki, łączącą w sobie nieszablonowość spojrzenia na problemy związane z zakresem prowadzonych działań oraz wiedzę i doświadczenie biznesowe obu menedżerów – pana Maciaszczyka i Woracha. czytamy w komunikacie przesłanym przez biuro prasowe UMŁ

W urzędowych kuluarach mówi się jednak, że ta zmiana może mieć związek z zatrudnieniem w MAKiS Łukasza Minty, który ma odpowiadać za marketingowy rozwój MAKiS. Minta organizacją imprez kulturalnych i rozrywkowych zajmuje się od lat.

Założona przez niego firma Go Ahead była jedną z największych agencji koncertowych w kraju. Odpowiadał za ściągniecie do Polski tak gwiazd jak Florence & The Machine, Iron Maiden, Jessie Ware czy Woody Allen. Przez ostatnie dwa lata Łukasz Minta pracował dla amerykańskiej firmy Live Nation.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P