niedziela, 19 maja 2024

Bełchatowska policja pożegnała dzielnicowego. Sławomir Kozioł zmarł po ciężkiej chorobie

Udostępnij

Nie żyje dzielnicowy z KPP w Bełchatowie Sławomir Kozioł

Młodszy aspirant Sławomir Kozioł zmarł w poniedziałek, 28 czerwca po ciężkiej chorobie. Miał 46 lat, a przez ostatnich prawie 14 lat pracował w Komendzie Powiatowej Policji w Bełchatowie.

W piątek, 2 lipca o godz. 9:00 w parafii pw. św. Ojca Pio w Radomsku odbyły się uroczystości pogrzebowe jednego z bełchatowskich policjantów. Następnie odprowadzono urnę z prochami na cmentarz św. Lamberta w Radomsku. Równo o godz. 9:00 w Bełchatowie rozbrzmiały policyjne sygnały radiowozów, które włączyli mundurowi pełniący w tym czasie służbę i niemogący osobiście pożegnać swojego kolegi i przyjaciela.

https://www.facebook.com/policjabelchatow/posts/128856832707863

Ś.P. Sławomir Kozioł był doświadczonym policjantem, a w szeregi policji wstąpił w listopadzie 2007 roku. Po ukończeniu pierwszego szkolenia policyjnego przeszedł do wydziału prewencji KPP w Bełchatowie, gdzie służył przez kolejnych 12 lat. W 2019 roku mł. asp. Sławomir Kozioł przeszedł do ogniwa patrolowo-interwencyjnego, a w lutym 2020 roku został dzielnicowym bełchatowskiej policji.

– B wspaniałym człowiekiem, rzetelnym, pełnym energii i empatii policjantem, który doskonale radził sobie z każdym wyzwaniem. Uczynny kolega, pogodny człowiek, zawsze niosący pomoc innym ~ wspominają bełchatowscy policjanci

Przez ostatnie trzy tygodnie mł. asp. Sławomir Kozioł był już nieobecny w Komendzie Powiatowej Policji w Bełchatowie. Po tym czasie mundurowi otrzymali informację, że dzielnicowy odszedł na wieczną służbę. Jak wspominają jego koledzy i przyjaciele był on twardy i odporny na stres, zarażał innych optymizmem i pozytywną energią, a także mimo trudnej i bolesnej choroby nie dawał po sobie poznać, że coś jest nie tak, a wręcz przeciwnie, bo zakładał policyjny mundur i pełnił służbę od początku do końca bez jakichkolwiek problemów.

– Sławku, będziemy Cię pamiętać jako życzliwego, uczynnego, pełnego optymizmu i poczucia humoru Człowieka, a zarazem jak sumiennego i odpowiedzialnego Policjanta ~ czytamy na stronie KPP w Bełchatowie

Sławomir kozioł

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości