niedziela, 19 maja 2024

Biblioteki w Bełchatowie będą otwierane wcześniej z myślą o czytelnikach

Udostępnij

Bełchatowskie biblioteki zmieniają godziny otwarcia

Od czwartku, 1 lipca Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Bełchatowie oraz cztery filie zmieniły godziny otwarcia, wydłużając czas pracy z myślą o czytelnikach. Od tego czasu obowiązuje zmienny czas pracy w godz. 7:30 – 15:30 oraz 9:00 – 17:00.

Ta decyzja jest o tyle korzystna, że każdy będzie mógł indywidualnie dopasować do siebie wizytę w danej bibliotece danego dnia, a także placówka z książkami będzie czynna wcześnie rano.

– Wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych czytelników. Tak przygotowaliśmy harmonogram pracy naszej placówki, aby każdego dnia w tygodniu filia lub siedziba główna była czynna od godz. 7:30. Będzie to ułatwienie szczególnie dla tych, którzy z różnych powodów nie mogli korzystać z biblioteki popołudniami ~ Edyta Jasińska, dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Bełchatowie

W poniedziałki i wtorki w godz. 7:30 – 15:30 czynna będzie główna biblioteka, a filie będą otwarte w godz. 9:00 – 17:00. W środę wszystkie bełchatowskie biblioteki będą czynne w godz. 9:00 – 17:00, a w czwartek i piątek w godz. 7:30 – 15:30 będą otwarte filie, a Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Bełchatowie będzie czynna w godz. 9:00 – 17:00.

Placówki te są też otwarte w soboty w godz. 7:30 – 15:30. Główna biblioteka znajdująca się przy ulicy Kościuszki 9 jest czynna w pierwszą i piątą sobotę miesiąca, filia nr 2 na osiedlu Dolnośląskim 204 b w drugą sobotę miesiąca, filia nr 3 przy ulicy Okrzei 45 w trzecią sobotę miesiąca i filia nr 4 przy ulicy Turkusowej 7 na osiedlu Binków w czwartą sobotę miesiąca. Jedyną filią, która nie jest otwierana w soboty, jest ta przy ulicy Rynek Grocholski 18.

– Często zdarza się, że w filiach łatwiej zdobyć te najbardziej poczytne książki ~ tłumaczy Edyta Jasińska, dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Bełchatowie

Ponadto posiadając kartę Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej bez względu na to czy była założona w siedzibie głównej, czy w filii można wypożyczać za jej pomocą książki w każdym oddziale.

https://www.facebook.com/MiejskaiPowiatowaBibliotekaPublicznawBelchatowie/posts/4871144992898925

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości