niedziela, 19 maja 2024

Zachodnia obwodnica Łodzi w budowie. S14 od Lublinka do Teofilowa na półmetku

Udostępnij

Zachodnia obwodnica Łodzi na półmetku robót. A przynajmniej jej pierwsza część, czyli trasa od Lublinka do Teofilowa. S14 po zachodniej stronie Łodzi ma wyprowadzić ciężki transport z miasta.

Zachodnia obwodnica Łodzi

S14 docelowo ma połączyć się z S8 i autostradą A2. Pierwszy odcinek drogi ekspresowej to nowa trasa od węzła Lublinek do węzła Teofilów. Buduje go konsorcjum dwóch firm: Strabag i Budimex.

Odcinkami do budowy podzieliliśmy się po połowie. Na całym kontrakcie pracuje około 300 osób, dysponujemy przy tym 200 jednostkami sprzętowymi. Prace są prowadzone od 6 do 22 praktycznie przez cały tydzień. mówi RADOSŁAW PISKORSKI, z firmy Budimex

To, czym zajmie się druga firma – Strabag – to nowe rondo ósemkowe zlokalizowane przy ulicach: Maratońskiej i Sanitariuszek. Usprawni ono komunikację na trasie.

Zaawansowanie prac przekroczyło już ponad 40 procent. Niedługo będziemy na półmetku budowy pierwszego odcinka zachodniej obwodnicy Łodzi. Wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem, nie wstrzymała ich nawet pandemia koronawirusa. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, budowa tego odcinka zakończy się w grudniu 2021 roku. mówi MACIEJ ZALEWSKI, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi

Aby zachodnia obwodnica Łodzi połączyła się z autostradą A2 koniecznie jest wybudowanie drugiego odcinka, czyli trasy od węzła Teofilów do Słowika. Te prace z kolei niebawem powinny się rozpocząć. Wykonawcy czekają na wydanie niezbędnych pozwoleń, by ciężki sprzęt mógł wjechać na budowę.

S14 wyprowadzi tranzyt

Zachodnia obwodnica Łodzi będzie miała ponad 28 kilometrów. Jej powstanie znacznie zmieni komunikację pomiędzy miastami: Pabianice, Zgierz, Aleksandrów Łódzki i Konstantynów Łódzki. Wyprowadzi z miast ruch tranzytowy.

S14 domknie tzw. ring dróg najwyższej kategorii i sprawi, że Łódź będzie jednym z najlepiej skomunikowanych miast w kraju.

 

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości