Kary za parkowanie bez ważnego biletu w Łodzi wzrosną aż czterokrotnie. Tak zdecydowali radni miejscy podczas dzisiejszej (18 września) sesji. W nowym projekcie opłat przewidziano jednak ulgę finansową za szybszą zapłatę kary.

Kiedy nowe parkingi

Do tej pory jeśli kierowca zaparkował w strefie płatnego parkowania w Łodzi i nie kupił biletu, musiał zapłacić 50 złotych kary. Do radnych trafił jednak projekt zmian w tej sprawie, podnoszący opłatę aż czterokrotnie. Radni po długiej dyskusji projekt przyjęli i tym samym kara za parkowanie bez biletu wzrośnie do 200 złotych.

Radni Prawa i Sprawiedliwości pytali podczas dyskusji o alternatywy dla kierowców, czyli dodatkowe miejsca parkingowe.

Ile parkingów powstało przez ostatnie dziewięć lat? Jedynym pomysłem władz miasta jest pobieranie opłat bez jednoczesnego zwiększenia przestrzeni na kolejne miejsca parkingowe.

mówił radny WŁODZIMIERZ TOMASZEWSKI

Kara niższa, jeżeli…

Zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, Tomasz Grzegorczyk, stwierdził, że opłaty za parkowanie i kary w Łodzi nie były ponoszone od lat.

W ostatnim czasie powstały parkingi głównie wokół obiektów sportowych, także pod dworcem Łódź Fabryczna na 960 miejsc. Na etapie procedowania jest wybór 10 lokalizacji parkingów w ramach publiczno-prywatnego partnerstwa. Do końca roku powinno zakończyć się składanie ofert, a później rozpocznie się ich oceniane.

mówi TOMASZ GRZEGORCZYK

Wprowadzone zmiany w opłatach przewidują jednak ulgę. Jeśli kara za brak biletu parkingowego zostanie wpłacona do 60 dni od wystawienia mandatu, opłata wyniesie wtedy 100 złotych, czyli o połowę mniej.

Jedna odpowiedź