Zamknij menu
Wiadomości ŁódźWiadomości Łódź
  • Wiadomości
    • Łódź
    • Region łódzki
    • Co warto zwiedzić w Łódzkiem?
    • Polska
    • Świat
  • Sport
    • Ekstraklasa
    • I liga
    • II liga
    • Puchar Polski
      • PP 2024/2025
      • PP 2023/2024
      • PP 2025-2026
    • Transfery piłkarskie
    • EURO 2024
      • Polska
  • Na sygnale
    • Wypadki
    • Z sali sądowej
    • Zaginieni
  • Komunikacja
  • Zdrowie
  • Edukacja
    • Quizy edukacyjne
  • Biznes
    • Ekspert radzi
    • Unia Europejska
  • Kultura
  • Wojsko
KONTAKT Z REDAKCJĄ
Najnowsze artykuły
Zawyją syreny w łodzi i regionie © OtoZapletal | Pixabay
21 lipca zawyją syreny. W Łodzi mogą być słyszalne przez cały dzień
20 lipca 2026
Widzew puszcza 2:0 w ostatnim sparingu przed sezonem
Widzew – Puszcza 2:0. Łodzianie wygrali ostatni sparing przed ligą
19 lipca 2026
Prezentacja drużyny widzewa łódź na sezon 2026/2027 w sercu łodzi
Widzew zaprezentował drużynę na nowy sezon. Siedem tysięcy kibiców w Sercu Łodzi
19 lipca 2026
Linia 13 wraca na trasę w łodzi i pojedzie na dąbrowę niższą© UMŁ
Linia 13 wraca na trasę. Tramwaje znów dojadą na Niższą
18 lipca 2026
Parking przy dworcu w koluszkach © Rafał Wilgusiak | PKP PLK
Parking przy dworcu w Koluszkach otwarty. Powstało 200 miejsc
18 lipca 2026
Adwokat rozwodowy lodz © materiały prasowe
Najczęstsze błędy popełniane podczas rozwodu – komentarz adwokata z Łodzi
Artykuł partnera17 lipca 2026
Facebook X (Twitter) YouTube
20 lipca 2026
Facebook X (Twitter) YouTube
Kontakt
Wiadomości ŁódźWiadomości Łódź
  • Wiadomości
    • Łódź
    • Region łódzki
    • Co warto zwiedzić w Łódzkiem?
    • Polska
    • Świat
  • Sport
    • Ekstraklasa
    • I liga
    • II liga
    • Puchar Polski
      • PP 2024/2025
      • PP 2023/2024
      • PP 2025-2026
    • Transfery piłkarskie
    • EURO 2024
      • Polska
  • Na sygnale
    • Wypadki
    • Z sali sądowej
    • Zaginieni
  • Komunikacja
  • Zdrowie
  • Edukacja
    • Quizy edukacyjne
  • Biznes
    • Ekspert radzi
    • Unia Europejska
  • Kultura
  • Wojsko
Wiadomości ŁódźWiadomości Łódź
Jesteś tutaj:Strona główna » Aktualności » Wypadek w Chabielicach. Dwie osoby zginęły w czołowym zderzeniu na DW 483 [ZDJĘCIA]
Aktualności

Wypadek w Chabielicach. Dwie osoby zginęły w czołowym zderzeniu na DW 483 [ZDJĘCIA]

22 kwietnia 20263 minuty czytania2K
Facebook Twitter LinkedIn E-mail Kopiuj link WhatsApp
Śmiertelny wypadek w Chabielicach © Straż Pożarna w Bełchatowie
Śmiertelny wypadek w Chabielicach © Straż Pożarna w Bełchatowie
Śmiertelny wypadek w Chabielicach © Straż Pożarna w Bełchatowie
Parkingi przy dworcu w Gomunicach ułatwią podróżowanie mieszkańcom okolicznych miejscowości© Paweł Mieszkowski | PKP PLK
Śmiertelny wypadek w Chabielicach © Straż Pożarna w Bełchatowie
Śmiertelny wypadek w Chabielicach © Straż Pożarna w Bełchatowie
Śmiertelny wypadek w Chabielicach © Straż Pożarna w Bełchatowie
Śmiertelny wypadek w Chabielicach © Straż Pożarna w Bełchatowie
Śmiertelny wypadek w Chabielicach © Straż Pożarna w Bełchatowie

W środę 22 kwietnia 2026 roku doszło do tragicznego zdarzenia drogowego, które wstrząsnęło mieszkańcami regionu. Wypadek w Chabielicach na drodze wojewódzkiej 483 zakończył się śmiercią dwóch osób, a trzecia trafiła do szpitala w ciężkim stanie. Służby ratunkowe prowadziły działania w wyjątkowo trudnych warunkach, ponieważ jedna z poszkodowanych osób była zakleszczona w pojeździe i wymagała natychmiastowej ewakuacji.

W tym artykule:

Toggle
  • Okoliczności zdarzenia na DW 483
  • Dramatyczna walka o życie poszkodowanych
  • Wypadek w Chabielicah i jego śmiertelne żniwo

Okoliczności zdarzenia na DW 483

Do wypadku doszło w środę około godziny 20.40 na 39. kilometrze drogi wojewódzkiej 483, w rejonie miejscowości Chabielice w powiecie bełchatowskim. Według wstępnych ustaleń dwa samochody osobowe zderzyły się czołowo. Siła uderzenia była tak duża, że jeden z pojazdów został poważnie zdeformowany, a dostęp do jednej z osób wymagał użycia specjalistycznego sprzętu hydraulicznego.

Na miejsce wysłano znaczne siły ratownicze: trzy zastępy państwowej straży pożarnej, 4 zastępy z jednostek ochotniczych oraz 4 zespoły ratownictwa medycznego. Działania koordynowano w warunkach ograniczonej widoczności i przy dużym natężeniu ruchu, który w tym czasie odbywał się wahadłowo.

Dramatyczna walka o życie poszkodowanych

Ratownicy po przybyciu na miejsce zastali trzy osoby poszkodowane. Jedna z nich była uwięziona w pojeździe i nie wykazywała oznak życia. Strażacy wykonali dostęp przy użyciu narzędzi hydraulicznych, a następnie przekazali osobę zespołowi medycznemu, który rozpoczął resuscytację krążeniowo‑oddechową. Pomimo wysiłków ratowników nie udało się przywrócić czynności życiowych.

Druga osoba również wymagała natychmiastowej resuscytacji. Ratownicy reanimowali ją przez kilkadziesiąt minut, jednak w tym przypadku także stwierdzono zgon. Trzecia poszkodowana osoba znajdowała się poza pojazdem. Była nieprzytomna, ale oddychała. Zespół ratownictwa medycznego ustabilizował jej stan i przetransportował ją do szpitala.

W wypadku zginęły dwie osoby: kobieta w wieku 63 lat i mężczyzna w wieku 34 lat. Ranna została 24‑letnia kobieta, która w chwili przybycia służb była nieprzytomna, lecz miała zachowane czynności życiowe. Jej stan lekarze określili jako ciężki.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory w pojazdach i usunęli wycieki płynów eksploatacyjnych. Policjanci kierowali ruchem i prowadzili czynności dochodzeniowe pod nadzorem prokuratora. Wypadek w Chabielicach spowodował utrudnienia na drodze wojewódzkiej 483, która była częściowo zablokowana przez kilka godzin, co spowodowało utrudnienia dla kierowców podróżujących na trasie Szczerców – Rusiec.

Wypadek w Chabielicah i jego śmiertelne żniwo

Policja pod nadzorem prokuratury prowadzi śledztwo mające ustalić dokładny przebieg i przyczyny wypadku. Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady, wykonali dokumentację fotograficzną oraz przesłuchali świadków zdarzenia. Wstępne ustalenia wskazują, że mogło dojść do zjechania jednego z pojazdów na przeciwległy pas ruchu, jednak na tym etapie śledczy nie podają szczegółów.

Analizujemy wszystkie możliwe scenariusze. Kluczowe będą opinie biegłych z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych

podkreśla aspirant Marta Bajor oficer prasowy komendy powiatowej Policji w Bełchatowie.

Mieszkańcy Chabielic i okolicznych miejscowości nie kryją poruszenia. Droga wojewódzka 483 jest często uczęszczana, a w przeszłości dochodziło na niej do niebezpiecznych sytuacji. Wypadek z 22 kwietnia 2026 roku ponownie zwrócił uwagę na problem bezpieczeństwa na tym odcinku.

Tragiczny wypadek w Chabielicach przypomina, jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa na drogach, zwłaszcza na trasach o dużym natężeniu ruchu i ograniczonej widoczności. Służby ratunkowe podkreślają, że szybka reakcja świadków i właściwe zgłoszenie zdarzenia mogą zwiększyć szanse na uratowanie życia.

22 kwietnia Chabielice DW483 Marta Bajor śmiertelny wypadek Wiadomości Bełchatów
Udostępnij. Facebook Twitter LinkedIn WhatsApp E-mail Kopiuj link
Poprzedni artykułJacek Kaczorowski ponownie prezesem PGE GiEK
Następny artykuł Wyłudzali pieniądze metodą na pracownika banku. 12 osób z zarzutami prania pieniędzy
Skomentuj Anuluj odpowiedź

POMÓŻ NAM SIĘ ROZWIJAĆ
Jeśli uważasz, że wykonujemy dobrze swoją pracę, możesz nam postawić kawę.

Jesteśmy serwisem informacyjnym. Znajdziecie u nas materiały o Łodzi o Łódzkiem. Co jednak najważniejsze, serwis jest kompletnie niezależny od jakichkolwiek wpływów politycznych.

Facebook X (Twitter) YouTube
Warto przeczytać
Pobił przechodnia w Łodzi, bo wziął go za Ukraińca. 34-latek usłyszał zarzuty
Dowiedz się więcej

Kierunki anglojęzyczne na Politechnice Łódzkiej biją rekordy popularności. Nawet 7 chętnych na miejsce

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych w Łodzi. Zostało 440 wolnych miejsc

Pieniądze dla szkół zawodowych w Łódzkiem. 8 placówek dostanie blisko 18 milionów

© 2018-2026 Wszelkie prawa zastrzeżone Wiadomosci-Lodz.pl.
  • Kontakt z redakcją
  • Reklama w serwisie
  • Patronat medialny
  • Polityka prywatności

Wpisz powyżej i naciśnij Enter, aby wyszukać. Naciśnij ESC, aby anulować.

spinner
spinner
ładuj więcej