piątek, 21 czerwca 2024

Wypadek na Kościuszki w Łodzi. Starsza kobieta wpadła pod tramwaj

Udostępnij

W środę, 6 lutego po godzinie 10 doszło do groźnego wypadku na skrzyżowaniu alei Kościuszki i ulicy Struga w Łodzi. Kobieta została tutaj potrącona przez tramwaj. Na miejscu wypadku kilka minut później byli już ratownicy z łódzkiego pogotowia. Zabezpieczyli ranną, ale nie byli w stanie wydostać jej spod wagonu.

Ranną kobietę spod wagonu ewakuowali strażacy. Dopiero wtedy możliwe było przewiezienie kobiety do szpitala.

Przyczyny wypadku na Kościuszki

Okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. Wiadomo, że tramwaj w tym miejscu nie jechał z pełną, dopuszczalną prędkością, bo zbliżał się do przystanku i hamował.

O godzinie 10.17 przyjęliśmy zgłoszenie do potrąconej kobiety u zbiegu ulic Kościuszki i Struga w Łodzi. Konieczna była pomoc strażaków, by uwolnić kobietę spod wagonu tramwajowego. Adam Stępka, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi 

Motorniczy prowadzący tramwaj był trzeźwy. 


Utrudnienia

Od godziny 10.15 MPK kieruje tramwaje na trasy zastępcze

  • Tramwaje kierowane objazdem od Piotrkowska/Centrum ul. Mickiewicza, Włókniarzy, Kopernika, Gdańska, Legionów i dalej właściwą trasą.
  • Na odcinku pozbawionym komunikacji tramwajowej uruchomiono autobusową komunikację zastępczą od ul. Kościuszki/Mickiewicza ul. Kościuszki, Zachodnia do pl. Wolności.
Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P