niedziela, 19 maja 2024

Wyniki wyborów prezydenta Sieradza. Paweł Osiewała wygrał wybory

Udostępnij

Prezydent Sieradza to urząd, o który w drugiej turze wyborów walczył urzędujący prezydent Paweł Osiewała z politykiem Koalicji Obywatelskiej – Michałem Pabichem. W pierwszej turze przewagę zyskał obecny prezydent, choć nie była ona miażdżąca. PKW podała wszystkie dane – wygrywa Paweł Osiewała.

Prezydent Sieradz. Wyniki wyborów w drugiej turze

Paweł Osiewała, czyli obecny prezydent Sieradza, w pierwszej turze dostał 47,77 procent poparcia, zagłosowało na niego 7 749 wyborców. Z kolei radny powiatowy i przewodniczący powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej, Michał Pabich, otrzymał 6 335 głosów, co dało 39,05 procent poparcia.

Wyniki drugiej tury wyborów w Sieradzu wpłynęły dopiero około godziny 1 w nocy już w poniedziałek, 22 kwietnia. Walka na głosy toczyła się do ostatniej komisji. Ostatecznie jednak prezydentem Sieradza ponownie został Paweł Osiewała.

  • Paweł Osiewała 55,82 proc. poparcia (8 334 głosy)
  • Michał Pabich 44,18 proc. (6 596 głosów)

Frekwencja w wyborach samorządowych 2024

Państwowa Komisja Wyborcza podała dane dotyczące frekwencji podczas drugiej tury wyborów samorządowych 2024 w województwie łódzkim. Ostateczne dane wskazują, że do urn ponownie podeszło 46,70 procent wyborców w tych gminach, gdzie odbywała się druga tura.

W powiecie sieradzkim, czyli w Sieradzu, frekwencja wyniosła 47,80 procent. W tym regionie druga tura wyborów przeprowadzona była tylko w Sieradzu. Na 31 418 uprawnionych do głosowania, komisje otrzymały 15 019 ważnych kart.


Wyniki drugiej tury wyborów samorządowych 2024 w Łódzkiem. Kto prezydentem, burmistrzem, wójtem

Komentarze Facebook

Skomentuj

Wpisz komentarz!
Podaj swoje imię

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości