czwartek, 20 czerwca 2024

Wymazobus w Łodzi. Sto tysięcy za dwutygodniowy najem

Udostępnij

Od czwartku (16 kwietnia) po Łodzi jeździ specjalny wymazobus. W Łodzi sfinansowano jego najem wraz z usługami ratowników medycznych z pieniędzy publicznych. Kwota jaką miasto wydało na wynajem wymazobusa wraz z załogą budzi jednak znaczne wątpliwości. Miasto Łódź zapłaciło 100 tysięcy złotych. Kwota jest tym bardziej kontrowersyjna, że nowa, nowoczesna i w pełni wyposażona karetka kosztuje około 400 tysięcy złotych.

Wymazobus w Łodzi

W walkę z koronawirusem włączają się wszyscy. Jednym z ważnych punktów tej walki jest pobieranie do badań próbek od wytypowanych przez inspektorów sanitarnych mieszkańców. Urzędnicy postanowili to zadanie zlecić jednej z łódzkich firm transportu medycznego.

Przeznaczyliśmy na ten cel około stu tysięcy złotych. Na razie wynajęliśmy ambulans na dwa tygodnie, ale jeśli będzie taka potrzeba – przedłużymy ten okres. HANNA ZDANOWSKA, prezydent Łodzi

Ekipa wymazobusa ma pracować po 12 godzin. Codziennie za wyłączeniem niedziel. Przez dwa tygodnie daje to 144 roboczogodziny, czyli blisko 700 złotych za godzinę pracy dwóch osób i wynajem ambulansu. Dziennie to ponad 8 tysięcy złotych.

Dyrektor departamentu zdrowia w Urzędzie Miasta Łodzi poinformował w mediach społecznościowych, że wysoka kwota nie jest wygórowana, bo… inny publiczny podmiot z woj. łódzkiego płaci za taką samą usługę więcej.

Co ważne, od zleceniobiorcy oczekuje się, że dziennie zostanie pobranych 30 próbek, czyli za wskazaną kwotę uda się pobrać próbki do badań od  maksymalnie 360 osób.

Bez przetargu na wymazobus w Łodzi

Wątpliwości budzi nie tylko kwota wydana na wynajem wymazobusa w Łodzi wraz z pracownikami firmy, ale i sposób przeprowadzenia wyboru firmy, której zlecono usługę.

Firm oferujących transport medyczny i zarejestrowanych w Centralnej Ewidencji Działalności i Informacji o Działalności Gospodarczej z siedzibą w Łodzi jest ponad sto. Urzędnicy zapytanie ofertowe wysłali do… trzech.

Za połowę tej ceny wziąłbym na siebie pełne koszty usługi. Włącznie z kosztami paliwa i odzieży ochronnej. Właściciel jednej z łódzkich firm transportu medycznego

Urząd Miasta Łodzi wybrał ofertę złożoną przez firmę Promedyk z Łodzi. Usługi dla miasta świadczyć będzie jej ambulansem zbudowanym na nadwoziu kilkuletniego volkswagena. Wymazobus został oklejony na czas świadczenia usługi materiałami promocyjnymi miasta.

Miasto nie musiało rozpisywać przetargu, ponieważ w walce z zakażeniami koronawirusem i zachorowaniami na Covid-19, obowiązuje specustawa (z dn. 2 marca 2020 roku z późniejszymi zmianami).

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P
How artist can nulla vitae turpis vel. Contact – branding factory. Prognoza wzrostu rynku suplementów diety w formie.