środa, 22 maja 2024

Wybory prezydenckie. Członkowie komisji wyborczej zakażeni koronawirusem

Udostępnij

Wybory prezydenckie w Łódzkiem nie były tak bezpiecznie, jak zapewniali rządzący. Członkowie komisji wyborczej w powiecie opoczyńskim mają koronawirusa. Chorobę potwierdzono u 6 osób, które podczas I tury wyborów prezydenckich pracowały w jednej obwodowych komisji w gminie Mniszków

Wybory prezydenckie

Okazało się, że zarówno sześć osób z komisji, jak i sześciu urzędników zajmujących się pierwszą turą wyborów, są zakażeni koronawirusem. Poddano ich kwarantannie, a na ich miejsce powołano inne osoby.

Wójt gminy Mniszków, Paweł Werłos zapewnia, że druga tura wyborów zostanie przeprowadzona bez zakłóceń. Dodał, że najprawdopodobniej chorzy zarazili się podczas szkolenia przed wyborami. Miało ono dbyć się w maseczkach, z zachowaniem rygoru sanitarnego.

Pozostaje zatem kwestia, czy członkowie komisji przekazali koronawirusa wyborcom podczas pierwszej tury.

Wszystkie osoby z komisji, u których stwierdzono zakażenie SARS-CoV-2 przestrzegały rygorów sanitarnych. Były w maseczkach, w rękawiczkach, były dezynfekcje, nie było kolejek. Mam nadzieję, że to zjawisko nie nastąpiło, aczkolwiek nie jestem w stanie tego zagwarantować. mówi PAWEŁ WERŁOS, wójt gminy Mniszków

W gminie Mniszków mieszka blisko 5 tysięcy osób. Do głosowania w drugiej turze niedzielnych wyborów prezydenckich uprawnionych jest ponad 3 tysiące mieszkańców.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości