Z początkiem wakacji starosta sieradzki Mariusz Bądzior trafił do szpitala. Starosta sieradzki dowiedział się, że jest zakażony koronawirusem. Informację potwierdzono w Starostwie Powiatowym. Zarządzający powiatem sieradzkim jest hospitalizowany w Łodzi.

Mariusz Bądzior zakażony

W środę 1 lipca starosta sieradzki trafił do szpitala w Sieradzu. Została od niego pobrana próbka do badań na obecność koronawirusa. Wynik testu był pozytywny.

Pierwszy test przeprowadzono u mnie 24 czerwca. Nie wykazał zakażenia. Drugi test potwierdził chorobę. Nie czuję się najlepiej, ale wyjdę z tego i wszyscy z tego wyjdziemy. Musimy. Dziękuję lekarzom i pielęgniarkom i wszystkim za wyrazy wsparcia. MARIUSZ BĄDZIOR, starosta sieradzki

Jednocześnie starosta sieradzki poinformował w mediach społecznościowych, że od 19 czerwca był na urlopie i nie miałem bezpośredniego kontaktu z pracownikami.

Starostwo działa bez zakłóceń

Mariusz Bądzior po potwierdzeniu zachorowania na Covid-19 został przewieziony do szpitala zakaźnego im. Biegańskiego w Łodzi.

Starostwo funkcjonuje normalnie. Oczywiście z zachowaniem wszelkich rygorów sanitarnym KAZIMIERA GOTKOWICZ, wicestarosta powiatu sieradzkiego

Z naszych informacji wynika, że starosta sieradzki jest w stanie stabilnym. Potrzebuje jednak wsparcia farmakologicznego i tlenoterapii. W szpitalu zakaźnym pozostanie prawdopodobnie co najmniej do połowy lipca.