sobota, 18 maja 2024

Kandydaci lewicy podpisali „Pakt dla Łodzi”

Udostępnij

Kandydaci lewicy z łódzkiego okręgu wyborczego, wywodzący się między innymi z SLD, Wiosny i Lewicy Razem, podpisali „Pakt dla Łodzi”. Obiecują osiem punktów wsparcia dla samorządu lokalnego, gdy dostaną się do polskiego parlamentu.

Osiem obietnic

„Pakt dla Łodzi” kandydaci lewicy podpisali w środę na Piotrkowskiej. Wsparcie, które obiecują, dotyczy m.in. infrastruktury dla rozwoju miasta, uczciwego finansowania oświaty, bardziej dostępnej służby zdrowia, przyjaznego transportu dla całej aglomeracji, przystępnych mieszkań, rozwoju nowoczesnych technologii i gospodarki opartej na wiedzy.

To są punkty, które bardzo mocno wynikają z naszego programu i z naszych rozmów z łodzianami. To sprecyzowany pakiet tego, co chcemy zrobić dla naszego miasta. Każdy, kto dostanie się do Sejmu, oczywiście będzie działał na rzecz Polski, ale przede wszystkim na rzecz swojego okręgu.

mówi MICHAŁ KWIATKOWSKI, startujący z trzeciego miejsca Lewicy

Zdaniem Tomasza Treli, jedynki na listach Lewicy, „bez względu na to, kto będzie rządził w Łodzi, kandydaci lewicowego komitetu będą chcieli zawsze nasze miasto wspierać, m.in. zgłaszając konkretne propozycje i postulaty do kolejnych budżetów państwa, aby realizowane w Łodzi inwestycje miały jak najwięcej centralnego wsparcia finansowego.”

Komentarze Facebook

Spis treści

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości