piątek, 14 czerwca 2024

Wodny Rynek w Łodzi do likwidacji? Część działki przejmie deweloper

Udostępnij

Mieszkańcy Starego Widzewa nie chcą pogodzić się z planami przekształcenia Wodnego Rynku w Łodzi. Jedna czwarta działki, na której znajdują się targowisko i parking samochodowy, ma zostać przekazana deweloperowi. Sam Wodny Rynek ma być przeniesiony, ale nie wiadomo jeszcze gdzie.

Wodny Rynek z nowym blokiem mieszkaniowym

Na części działki, którą obecnie zajmuje Wodny Rynek, deweloper chce postawić blok mieszkalny. By inwestycja była możliwa, konieczna będzie likwidacja istniejącego w tej okolicy parkingu. Kupcy z Wodnego Rynku są przekonani, że również oni będą musieli odejść, a to oznacza likwidację około stu miejsc pracy.

Wodny rynek

Temat był omawiany podczas środowej (22 maja) sesji Rady Miejskiej w Łodzi. W imieniu prezydenta Łodzi występował na sesji Robert Kowalik, dyrektor Departamentu Planowania i Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miasta Łodzi. Zapewniał mieszkańców oraz przedstawicieli kupców z Wodnego Rynku, że ich przyszłość nie jest zagrożona w jakikolwiek sposób, w związku z planami budowy na Wodnym Rynku bloku mieszkalnego.

Opinia rady osiedla zbędna

Procedura została wszczęta już kilka lat temu. Urzędnicy przygotowywali najpierw zamianę działek z właścicielem prywatnym, a teraz próbują znaleźć nową lokalizację dla targowiska Wodny Rynek. Po pytaniach radnego Marcina Gołaszewskiego okazało się jednak, że urzędnicy nie trzymali się obowiązujących terminów w postępowaniu administracyjnym.

Z informacji przekazywanych na sesji Rady Miejskiej w Łodzi wynika, że urzędnicy przygotowujący zmiany dla Wodnego Rynku, nie dostali opinii rady osiedla. Pismo listem poleconym zostało wysłane do rady osiedla 29 lutego. Miasto powinno czekać na odpowiedź 21 dni od czasu odebrania listu, ale decyzje o dalszym procedowaniu zapadły już 13 marca na sesji Rady Miejskiej w Łodzi.


Czytaj też:  Apartamentowiec przy Piłsudskiego. Dwie wieże w Łodzi


Zamiana działek została przegłosowana na sesji rady poprzedniej kadencji 13 marca 20241Wykaz głosowań na sesji Rady Miejskiej w Łodzi w dniu 13 marca 2024 roku. Wówczas za zamianą działek głosowała była większość radnych, zarówno z Koalicji Obywatelskiej, jak i Prawa i Sprawiedliwości. Nikt nie głosował przeciwko zamianie działek.

Zgodnie z uchwałą2Uchwała nr LXXXVIII/2696/24 – w sprawie wyrażenia zgody na dokonanie zamiany nieruchomości stanowiących własność miasta Łodzi na nieruchomości stanowiące własność lub będące w użytkowaniu wieczystym osób prawnych przegłosowaną w marcu 2024 roku miasto Łódź oddaje działki:

Lp. Adres nieruchomości Nr działki Powierzchnia
1. ul. Nawrot bez numeru 32/36 345
2. ul. Nawrot bez numeru 364 882
3. ul. Nawrot bez numeru 365 1228
4. ul. Nawrot bez numeru 366 1003
Łącznie 3458

Natomiast w zamian Łódź przejmuje na własność działki:

Lp. Adres nieruchomości Nr działki Powierzchnia
1. ul. Rokicińska bez numeru 28/1 301
2. ul. Rokicińska bez numeru 28/3 1880
3. ul. Wierzbowa bez numeru 219/2 1349
4. ul. Wierzbowa bez numeru 220/18 215
5. ul. Wierzbowa bez numeru 220/20 545
6. ul. Targowa bez numeru 337/3 230
Łącznie 4520

Może będzie nowy Wodny Rynek

Na działce miejskiej kupcy mają mieć zgodę na dalsze funkcjonowanie do czasu znalezienia nowej lokalizacji Wodnego Rynku. W tej sprawie w ostatnim tygodniu maja wiceprezydent Łodzi Adam Pustelnik ma dać kupcom pisemne gwarancje, podpisując list intencyjny.

Ustalono, że w liście intencyjnym prezydent miasta zagwarantuje kupcom, że:

  • handel będzie prowadzony do czasu wskazania nowego miejsca;
  • kupcy mają uczestniczyć w wyborze nowej lokalizacji targowiska Wodny Rynek;
  • miasto ma zagwarantować wsparcie finansowe na relokację targowiska;
  • kupcy, którzy mają obecnie punkty handlowe wzdłuż ulicy Nawrot, mają dostać na czas przejściowy miejsce handlu w uzupełnieniu stoisk ułożonych prostopadle do ulicy Nawrot.

Czytaj też: Łódzki urzędnik brał łapówki od deweloperów. Sprzedawał informacje z bazy danych łódzkich nieruchomości

Przypisy
Komentarze Facebook

Skomentuj

Wpisz komentarz!
Podaj swoje imię

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

Kontakt e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Wybór odpowiednich materiałów jest kluczowy dla zapewnienia trwałości i bezpieczeństwa komory hiperbarycznej. Wpływ diety na funkcjonowanie mózgu i zdrowie psychiczne.