czwartek, 23 maja 2024

Wielkanocne paczki zamiast śniadania dla potrzebujących

Udostępnij

Blisko 130 osób otrzyma wielkanocne paczki na terenie Bełchatowa. Jest to efekt działań, które są podejmowane, aby pomóc w czasie Świąt Wielkiej Nocy najbardziej potrzebującym, chorym i samotnym. Tego rodzaju pomoc ma zastąpić organizowane wcześniej Miejskie Śniadania Wielkanocne, które z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa są niemożliwe do realizacji.

Wielkanocne paczki zamiast Miejskiego Śniadania Wielkanocnego

Tradycyjnie wielkanocne posiłki takie jak: barszcz biały, sałatka warzywna, jajka, kiełbasa czy wędlina trafi do około 130 podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, czy Schroniska dla Osób Bezdomnych w Bełchatowie. Jest to akcja skierowana do grupy najbardziej potrzebujących, a także samotnych i chorych mieszkańców naszego miasta, którzy najczęściej okres świąt spędzają w samotności.

– Przed nami kolejne święta inne niż te, do których przywykliśmy – bez odwiedzin, spotkań, wyjazdów. Epidemia nie pozwala nam zorganizować naszego tradycyjnego Miejskiego Śniadania Wielkanocnego ~ Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa

Przypomnijmy, że od wielu lat ks. dziekan Zbigniewa Zgoda wraz z prezydent Bełchatowa Mariolą Czechowską i druhami Ochotniczej Straży Pożarnej w Bełchatowie podejmowali się organizacji Miejskiego Śniadania Wielkanocnego.

https://www.facebook.com/belchatow/posts/5742846099112188

Niestety już w roku ubiegłym z powodu panujących obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa zrezygnowano z tej formy pomocy dla potrzebujących bełchatowian i zamiast wspólnego śniadania w Oratorium im. Jana Pawła II są kompletowane wielkanocne paczki z żywnością.

Zdecydowaliśmy, że i tym razem najlepszym rozwiązaniem będą paczki z wielkanocną żywnością. Druhowie z bełchatowskiej OSP rozwiozą je bezpośrednio do potrzebujących ~ Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa

Żywność w pierwszej turze trafi do mieszkańców w Wielki Piątek, a kolejny rozwój planuje się na Wielką Sobotę tak, aby do niedzieli wszystko zostało dostarczone.

– Oprócz tradycyjnych potraw takich jak: chleb i wielkanocna babka czeka też słodka niespodzianka dla najmłodszych. Ponadto każdy na spokojnie będzie mógł przygotować swoje wielkanocne smakołyki ~ Krzysztof Franczyk, naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Bełchatowie

Przeczytaj także:

Tatiana Kopala w finale czwartej edycji The Voice Kids

Program Czyste Powietrze przyspiesza wymianę kopciuchów

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości