wtorek, 21 maja 2024

Areszt dla napastnika z nożem, który zaatakował braci w lesie

Udostępnij

29-letni mężczyzna, który zaatakował braci pracujących w lesie przy wycince drzew z bagnetem w ręku trafił do policyjnego aresztu. Mieszkaniec powiatu bełchatowskiego został zatrzymany zaraz po całym zajściu. Za próbę rozboju i groźby karalne usłyszał zarzut do 15 lat pozbawienia wolności.

Zaatakował braci przy wycince drzew

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Łasku w środę, 24 marca około godziny 15:30 otrzymali zgłoszenie dotyczące obcego mężczyzny, który zaatakował braci w lesie w trakcie wycinki drzew. Do zdarzenia doszło na terenie pomiędzy miejscowością Chrząstawa, a Dubie, czyli na granicy powiatu bełchatowskiego z łaskim.

Z relacji pokrzywdzonych wynika, że agresor wymachiwał bagnetem i próbował wymusić pieniądze. Ponadto używał również słownych gróźb śmiertelnych. W szczytowym momencie całego zajścia 29-latek wbił bagnet w oponę ciągnika, który należał do pokrzywdzonych. Następnie napastnik uciekł w kierunku miejscowości Dubie, co już dokładniej przekazał jeden z roztrzęsionych braci, który zgłosił sprawę na policję.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze policji z Łasku i Bełchatowa ustalili wizerunek 29-latka, który zaatakował braci przy wycince drzew w lesie i ruszyli za mężczyzną. Agresor został zauważony przez funkcjonariuszy łaskiej policji kiedy jakby nigdy nic się nie stało wychodził ze sklepu. Mundurowi dokonali zatrzymania, a także zabezpieczyli bagnet, który mężczyzna miał przy sobie.

Po przewiezieniu zatrzymanego do Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie dokonano badania stanu trzeźwości wykazującego, że mężczyzna, który zaatakował braci miał w organizmie prawie półtora promila alkoholu.

29-latek po dojściu do siebie w izbie wytrzeźwień usłyszał zarzuty związane z usiłowaniem rozboju i używania gróźb karalnych. Dwa dni później prokuratura wystosowała wniosek o tymczasowy areszt.

Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia agresywnemu mężczyźnie grozi do 15 lat pozbawienia wolności, a za użycie groź karalnych grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Na stronie www.belchatow.policja.gov.pl można na bieżąco śledzić informacje napływające z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie o których również informujemy na naszym portalu.

Przeczytaj także:

Narkotykowa nowość w Bełchatowie. 35-latek w rękach policji

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości