wtorek, 16 lipca 2024

Wielka Fuzja na Tymienieckiego. 20 budynków w nowoczesnej technologii. Tak zmieni się imperium Scheiblera

Udostępnij

Fuzja4
Fuzja2
Fuzja-lodz3
Fuzja3
Fuzja-lodz2
Fuzja-lodz
Uroczystosc_fuzja (3)
Uroczystosc_fuzja (2)
Uroczystosc_fuzja (1)
Fuzja-lodz4

Ogromne imperium największego łódzkiego fabrykanta Karola Scheiblera przy Tymienieckiego w Łodzi zmieni się w Fuzję. Wmurowano kamień węgielny pod nową inwestycję, której sercem będzie zabytkowy budynek dawnej elektrociepłowni projektu inżyniera Alfreda Frischa.

Fuzja przy Tymienieckiego w Łodzi. Mieszkania i restauracje

​Fuzja to nowa inwestycja powstająca na terenie dawnej fabryki Karola Scheiblera na Księżym Młynie. Ma połączyć przeszłość z teraźniejszością. Inwestorem jest polski deweloper Echo Investment, od lat działający także w Łodzi. Projekt Fuzji to 20 budynków o różnorodnych funkcjach, z czego aż 14 to zaadoptowane budynki historyczne. Inwestor planuje wybudować u Scheiblera 90 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni mieszkaniowej, biurowej i usługowej, nowoczesne koncepty gastronomiczne, handlowe oraz obiekty kulturalne, a także place miejskie, przestrzenie wspólne i tereny zielone.

Inwestor i władze miasta wmurowali kamień węgielny pod inwestycję, która niebawem się rozpocznie.

Każda nowa inwestycja niezmiernie cieszy. Taka jak ta, zalicza się jednak do wyjątkowych, bo mówimy o najważniejszych łódzkich zabytkach. O naszym dziedzictwie. To nie tylko część imperium największego w historii Łodzi fabrykanta, ale również jedyna w swoim rodzaju elektrownia zakładowa, która jest prawdziwą ozdobą Księżego Młyna i miasta. Fabryczno-mieszkalne imperium Scheiblera z każdym rokiem coraz bardziej odżywa. Dzisiaj przywracamy blask imperium o skali niespotykanej nie tylko w kraju, ale i Europie. HANNA ZDANOWSKA, prezydent Łodzi

Nowoczesna technologia

Inwestor zapowiada, że mieszkańcy i użytkownicy inwestycji będą mogli skorzystać z udogodnień, wśród których są usługi car sharingu, ścieżki rowerowe, stacje serwisowe dla rowerów, paczkomaty czy ładowarki elektryczne. A właściciele mieszkań będą zarządzać codziennymi obowiązkami bez konieczności wstawania z fotela czy kanapy. Wystarczy, że włączą swój smartfon lub komputer w dowolnym miejscu, by włączyć pralkę i ustawić w niej odpowiedni tryb, upewnić się, czy piekarnik został wyłączony, odkurzyć podłogi, a nawet  sprawdzić zasoby lodówki.

Już niedługo dawna fabryka Scheiblera przy Tymienieckiego w Łodzi stanie się otwartym i przyjaznym fragmentem miasta, wygodnym do życia, inspirującym do pracy oraz atrakcyjnym do spędzania czasu. Chcemy wykorzystać niepowtarzalny „genius loci” tego miejsca oraz jego historyczne i kulturowe dziedzictwo. Dlatego projektujemy kolejne obiekty i ich funkcje biorąc pod uwagę zarówno potrzeby przyszłych mieszkańców oraz użytkowników tej przestrzeni, jak i trendy rynkowe oraz aspekty miastotwórcze. Chcemy, żeby Fuzja stała się integralną częścią Łodzi. NICKLAS LINDBERG, prezes Echo Investment

Fuzja przy Tymienieckiego w Łodzi będzie realizowana w kilku etapach. Najpierw powstaną dwa budynki mieszkalne, w których będą 274 lokale o powierzchniach od 29 mkw. do 111 mkw. z możliwością łączenia, 227 miejsc parkingowych oraz komórki lokatorskie. Pierwsi mieszkańcy będą mogli wprowadzić się na początku 2021 roku.

Równocześnie z zakończeniem pierwszego etapu oddany zostanie plac publiczny przed elektrownią z wygodnym dostępem od ulicy Tymienieckiego w Łodzi.

W kolejnych etapach powstaną przestrzenie biurowe, kolejne budynki mieszkalne, a zrewitalizowane historyczne obiekty zostaną przekształcone w restauracje i punkty handlowe. Fuzja ma być otwartym placem dla wszystkich łodzian.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P