sobota, 24 lutego 2024

Policja zatrzymała mężczyznę, który próbował zgwałcić nastolatkę

Udostępnij

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zatrzymali mężczyznę, który podejrzewany jest o atak o podłożu seksualnym na nastolatkę w centrum Łodzi. Mężczyzna w centrum Łodzi napadł na 19-letnią kobietę w niedzielę około godziny 6. 36-letni sprawca napaści został zatrzymany we wtorek przez funkcjonariuszy z I komisariatu policji.

Atak w centrum Łodzi

Poszkodowana nastolatka o ataku w centrum Łodzi poinformowała policję dopiero w niedzielę wieczorem. Od tej chwili funkcjonariusze zaczęli szczegółowo analizować nagrania monitoringu miejskiego, by jak najszybciej wytypować sprawcę.

19-latka w niedzielę (16 czerwca) wracała z jednego z łódzkich klubów mieszczących się przy ulicy Piotrkowskiej. Miała wrażenie, że jest śledzona. Około godziny 6 wyjęła telefon, by zadzwonić do jednej ze swoich koleżanek. Nie zdążyła.

Nieznany jej mężczyzna mocno szarpnął ją za rękę. Według relacji kobiety, mężczyzna dotykał jej miejsc intymnych. Po chwili 19-latce udało się oswobodzić, mimo że mężczyzna szarpał ją również za ręce. Przerażona podbiegła do przechodnia, który stał kilkadziesiąt metrów dalej i poprosiła o pomoc.

Mieszkaniec  Warszawy zaatakował w Łodzi

Napastnik nie chciał odpuścić. Biegł za kobietą. Dopiero gdy spostrzegł, że 19-latka rozmawia z innym mężczyzną, uciekł. Kobieta wieczorem zgłosiła atak na policji.

Policjanci ustalili trasę, którą kobieta pokonała od momentu wyjścia z klubu aż do ataku. Przeanalizowali dokładnie zapisy monitoringu miejskiego. Zebrali również ślady mogące pomóc w ustaleniu i zatrzymaniu sprawcy.

W poniedziałek udało się ustalić tożsamość sprawcy ataku w centrum Łodzi. Za napad na tle seksualnym odpowie 36-latek, na stałe mieszkający w Warszawie. Mężczyzna został zatrzymany we wtorek nad ranem w stolicy.

Był bardzo zaskoczony wizytą policjantów. Mężczyzna w przeszłości nie był notowany. Teraz odpowie najprawdopodobniej za usiłowanie zgwałcenia, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 12. Jego losem zajmie się Prokuratura i Sąd.mł. insp. JOANNA KĄCKA, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości