piątek, 14 czerwca 2024

Większa strefa płatnego parkowania w Łodzi. Gdzie trzeba będzie zapłacić?

Udostępnij

W Łodzi powiększa się strefa płatnego parkowania. Zmiany wejdą w życie we wtorek, 1 września. Kierowcy zapłacą za pozostawienie auta m.in. przy dworcu Łódź Fabryczna oraz kilkunastu ulicach w pobliżu centrum. Kolejne powiększenie strefy w październiku.

Strefa płatnego parkowania

Strefa płatnego parkowania miała zostać powiększona jeszcze w kwietniu. Zamiany powstrzymała jednak pandemia koronawirusa. Miasto nie zrezygnowało jednak z pomysłu i już od wtorku, 1 września strefa płatnego parkowania w Łodzi powiększy się.

Strefa obejmuje kilkanaście ulic w pobliżu centrum Łodzi. Chodzi m.in. o wielopoziomowy podziemny parking przy dworcu Łódź Fabryczna oraz ulice: Rodziny Poznańskich, Rodziny Scheiblerów, Składową, Kilińskiego, Knychalskiego, Lipową, Rembielińskiego, Radwańską, 1 Maja, 6 Sierpnia, Łąkową, Nawrot, Piramowicza, POW, Północną, Próchnika, Skłodowskiej-Curie, Solną, Struga, Targową oraz Więckowskiego.

Od 1 września strefa będzie liczyć blisko 8 tysięcy płatnych miejsc parkingowych. Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi poszerzenie strefy tłumaczy koniecznością zwiększania rotacji parkujących pojazdów i umożliwienia parkowania mieszkańcom.

Ceny za parking w Łodzi

Strefa płatnego parkowania w Łodzi podzielona jest na podstrefę A i B. W podstrefie A pierwsza godzina parkowania kosztuje – 3 zł, a kolejna 3,5 zł. W podstrefie B odpowiednio 2,5 i 3 zł. Opłaty obowiązują od poniedziałku do piątku w godz. 8-18.

Kolejne zmiany w obszarze płatnego parkowania wejdą w życie 1 października.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

O nas e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Zrozumienie tlenoterapii hiperbarycznej. Ekologia w produkcji suplementów.