wtorek, 21 maja 2024

Nowy rok szkolny w Łódzkiem. Nie wszystkie szkoły otwarte dla uczniów

Udostępnij

Nowy rok szkolny w Łódzkiem nie dla wszystkich uczniów oznacza powrót do dawnych klas. Nie wszystkie szkoły wrócą do pracy w trybie stacjonarnym. Wojewoda łódzki podczas spotkania z dziennikarzami powiedział, że wszyscy dyrektorzy szkół z regionu lub ich reprezentanci spotkali się z przedstawicielami powiatowych sanepidów.

Nowy rok szkolny 2020

Pełniący obowiązki kuratora oświaty Andrzej Krych oświadczył, że placówki oświatowe w województwie łódzkim rozpoczynają nowy rok szkolny 2020/2021 w trybie stacjonarnym. W regionie są jednak wyjątki w dwóch z trzech tak zwanych stref czerwonych, czyli powiatów, w których wprowadzono najbardziej restrykcyjne przepisy epidemiologiczne.

W Szkole Podstawowej w Łyszkowicach (powiat łowicki) wprowadzony zostanie mieszany tryb nauki. W podstawówce zakażenie koronawirusem potwierdzono u jednej osoby z personelu. Nieczynne będzie za to przedszkole w Działoszynie (powiat pajęczański).

W szkołach nie ma obowiązku używania maseczek ochronnych. Mogą być wprowadzone ewentualnie w tzw. czerwonych powiatach woj. łódzkiego, ale to też za zgodą rodziców. Jeśli będzie taka potrzeba, maseczki będą dostarczone. mówi ANDRZEJ KRYCH, pełniący obowiązki kuratora oświaty w Łódzkiem

Oprócz powiatów łowickiego i pajęczańskiego tzw. strefę czerwoną wprowadzono w powiecie wieluńskim.

Wojewódzki inspektor sanitarny w Łodzi Urszula Sztuka-Polińska zapewniła, że dzieci rzadko zapadają na Covid-19.

Najważniejszą sprawą jest to, aby dziecko zakażone nie wchodziło do szkoły. Tu już jest rola rodziców dziecka i pedagogów. mówi URSZULA SZTUKA-POLIŃSKA, wojewódzki inspektor


Nowy rok szkolny w łódzkiem

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości