czwartek, 20 czerwca 2024

Więcej policjantów na łódzkich ulicach. Policja dostała 200 tys. zł

Udostępnij

Miasto podpisało umowę z Komendą Miejską Policji w Łodzi na dodatkowe patrole na łódzkich ulicach. Uruchomiony zostanie system ponadnormatywnych służb patrolowych. Miasto przeznaczyło na to 200 tysięcy złotych, co pozwoli na uruchomienie tysiąca dodatkowych służb. Pieniądze mają być wykorzystane do końca sierpnia tego roku.

Służby mają zostać rozlokowane na mieście według aktualnych danych dotyczących niebezpiecznych miejsc w Łodzi. Policjanci liczą też na informacje od samych mieszkańców.

To nie pierwsza taka umowa między miastem a policją. Rok temu podpisano podobne porozumienie, a efekty podsumował komendant miejskiej policji.

W ubiegłym roku funkcjonariusze wykonujący swoje zadania w ramach służb ponadnormatywnych, przeprowadzili ponad 1.500 interwencji, legitymując około 2.200 osób. Zatrzymali kilkudziesięciu sprawców przestępstw, w tym blisko 30 osób poszukiwanych listami gończymi. insp. PAWEŁ KAROLAK, komendant Komendy Miejskiej Policji w Łodzi

Służby ponadnormatywne wykorzystywane były również do obsługi zdarzeń drogowych oraz zabezpieczenia łódzkiego maratonu. I w tym roku ma być podobnie.

Zwłaszcza, że w maju w Łodzi odbędą się mecze piłkarskie Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej U-20.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P
O nas e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Contact – branding factory. Surowce do produkcji suplementów diety.