czwartek, 29 lutego 2024

Na Tuwima budują wyniesione skrzyżowania. Ma być bezpieczniej

Udostępnij

Remont Tuwima w Łodzi ma „uspokoić” ruch. Tak przynajmniej zapowiadają łódzcy urzędnicy. Inwestycja zakłada zastosowanie specjalnego rozwiązania jakim ma być budowa wyniesionych skrzyżowań z Dowborczyków i Targową. Robotnicy układają już chodniki i montują latarnie uliczne.

Remont Tuwima w Łodzi a bezpieczeństwo pieszych

Ulica Tuwima przebudowywana jest na odcinku od ulicy Kilińskiego do Targowej. Remont rozpoczął się z końcem lipca 2018 roku. Najbardziej uciążliwe prace, czyli te związane z przebudową infrastruktury podziemnej, praktycznie się zakończyły.

Wkrótce ma rozpocząć się budowa wyniesionych skrzyżowań. Takie działanie ma wymusić na kierowcach zdjęcie nogi z gazu, co z kolei przełoży się na zwiększenie bezpieczeństwa m.in. pieszych na przejściach. Okaże się jednak w praktyce, czy zastosowane rozwiązanie faktycznie zwiększa bezpieczeństwo w tym miejscu.

Oprócz nowej jezdni i chodników pojawią się wyznaczone miejsca parkingowe oraz zieleń. Zasadzonych zostanie 41 drzew oraz setki ozdobnych krzewów. AGNIESZKA KOWALEWSKA-WÓJCIK, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi

Przy okazji inwestycji zaprojektowano dwa skwery na rogu ul. Tuwima i Targowej oraz ul. Tuwima i Dowborczyków.

Z kolei nawierzchnia na przystanku autobusowym oraz w rejonie przejść dla pieszych będzie dostosowana do poruszania się osób niewidomych i niedowidzących.

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości