wtorek, 21 maja 2024

Więcej kamer na osiedlach i w parku. Rozbudują miejski monitoring

Udostępnij

Za pieniądze z budżetu obywatelskiego monitoring miejski w Łodzi zostanie rozbudowany. Kamery będą obserwować łódzkie osiedla i część parku Podolskiego. Projekty mają zwiększyć bezpieczeństwo w mieście.

Bezpieczniej na osiedlach

System miejskiego monitoringu zostanie rozbudowany o 49 nowych kamer. Po ich zamontowaniu, w całym mieście będzie ich 650. Tylko w tym roku dzięki kamerom wykryto 1.636 niezgodnych z prawem zdarzeń. Przez cały 2018 rok było ich ponad 4 tysiące.

Więcej kamer na osiedlach i w parku były jednymi z projektów w budżecie obywatelskim 2018/2019 roku. Miejski monitoring w Łodzi wzbogaci się o 18 nowych kamer m.in. na osiedlu Górniak. Zamontowane zostaną przy skrzyżowaniach ulic: Senatorska – Brzozowa, Senatorska – Dębowa, Senatorska – Słowiańska i Senatorska – Grabowa.

Park pod okiem kamery

Poprawę bezpieczeństwa zakłada także montaż kamer na osiedlu Montwiłła-Mireckiego. System 5 kamer monitoringu obejmie swoim zasięgiem skrzyżowania, przejścia dla pieszych i te obszary, które mieszkańcy wskazali jako szczególnie niebezpieczne.

W planach jest wybudowanie tam 550 m linii światłowodowej, zakup i instalacja kamer w sąsiedztwie skrzyżowania ulic Srebrzyńska/Praussa oraz włączenie punktu do sieci.

11 kamer, w tym trzy obrotowe, będą obserwować także ulicę Zacisze. A 15 kolejnych zostanie zamontowanych w zachodniej części parku Podolskiego.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości