niedziela, 19 maja 2024

W łódzkim urzędzie powstał departament ekologii i klimatu

Udostępnij

Hanna Zdanowska utworzyła w łódzkim magistracie departament ekologii i klimatu. Urzędnicy zajmą się m.in. niskoemisyjnym transportem, wymianą pieców czy retencją rzek.

Ochrona środowiska i klimatu

W departamencie ekologii i klimatu UMŁ znajdzie się wydział ochrony środowiska, ale powstanie też nowy wydział kształtowania środowiska. Trafi do niego również Zarząd Zieleni Miejskiej, który będzie działał w zmienionej formule. Jego głównym zadaniem będzie utrzymanie zieleni w mieście, więc jednostka przejdzie reorganizację.

W strukturze departamentu pojawi się także zespół architekta krajobrazu. Będzie on odpowiedzialny za projektowanie terenów zielonych oraz ochronę istniejącej zieleni w trakcie realizacji procesów inwestycyjnych.

Przyjrzeliśmy się, jak to jest robione w innych miastach i u nas brakowało takiego miejsca, gdzie połączone zostałoby działanie strategiczne i element projektowy. Każdy z podległych nowemu departamentowi wydziałów zajmować się będzie określonymi zadaniami, ale mają one się przenikać .

mówi MACIEJ REIMER z wydziału ds. zarządzania projektami

Zero kosztów

Zmiana ma polegać na przeniesieniu osób i ich zadań do jednego pionu, który będzie w stanie zapanować nad wszystkimi sprawami związanymi z ekologią i ochroną klimatu. Taka reorganizacja ma nie wiązać się z dodatkowymi wydatkami miasta.

Chcę, żeby Łódź była uważana za miasto proekologiczne, nie tylko na piśmie, ale w rzeczywistych działaniach.

mówi HANNA ZDANOWSKA, prezydent Łodzi

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości