Łódzka Strefa Ekonomiczna drugą najlepszą w Europie

Łódzka Strefa Ekonomiczna drugą najlepszą w Europie

W rankingu stref ekonomicznych Łódzka Strefa Ekonomiczna uplasowała się na drugim miejscu wśród najlepszych w Europie. Jest też najlepszą dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Ranking fDi Free Zones of the Year 2019 to jedyne na świecie zestawienie porównujące funkcjonowanie specjalnych stref ekonomicznych.

Duża konkurencja

Jury przygotowujące tegoroczne zestawienie rozpatrywało ponad sto wniosków stref. Łódzką SSE doceniono za wyniki inwestycyjne i zbudowanie szerokiej oferty produktów dodatkowych dla inwestorów.

Tylko w zeszłym roku udało się tam przyciągnąć 30 nowych inwestorów z sumą 1,5 mld zł nakładów i deklaracją stworzenia ponad 800 nowych miejsc pracy. To lepszy wynik niż w 2017 roku. Wtedy inwestorów było 26 z sumą 1,3 mld zł.

Najbardziej cieszę się, że udało nam się uzyskać drugie miejsce wśród stref w Europie. Jeśli chodzi o tytuł najlepszej strefy dla MŚP, to otrzymaliśmy go po raz kolejny, więc jest to szczególnie zobowiązujące. To bardzo duża rywalizacja. Z firm, które były w zeszłym roku, tylko cztery awansowały do tegorocznego rankingu, więc naprawdę trzeba się mocno starać, by nie wypaść z pierwszej dziesiątki.

mówi MAREK MICHALIK, prezes ŁSSE

Łódzka Strefa Ekonomiczna odebrała też kilka wyróżnień. W kategorii Appliances dostała nagrodę specjalną za rozwój branży AGD. W ŁSSE zainwestowało ponad 20 firm z tego sektora, tworząc blisko 6 tysięcy miejsc pracy. Jury doceniło również ŁSSE za wsparcie startupów i firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.