sobota, 18 maja 2024

W Bełchatowie powstaną tanie mieszkania. To efekt rządowego programu

Udostępnij

W dość szybkim tempie w Bełchatowie mają powstawać tanie mieszkania na wynajem szczególnie z myślą o młodych ludziach. Miasto Bełchatów jest jednym z sześciu w województwie łódzkim, które podpisało wstępne porozumienie z Krajowym Zasobem Nieruchomości.

Rządowy program Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa, to możliwość szybkiej budowy tanich mieszkań na wynajem. Pomysł wspierany przez ministra Jarosława Gowina ma pomóc również nieco mniejszym miastom w zapewnieniu lepszej przyszłości młodym bełchatowianom.

Lokale po upływie 15-20 lat staną się własnością jeśli lokatorzy pokryją minimum 1/5 kosztów budowy mieszkania. To dobry wybór dla młodych osób, które nie posiadają możliwości kredytowych lub nie chcą obarczyć się wieloletnim zobowiązaniem finansowym.

– To dopiero początek drogi, ale jestem przekonany, że wspólnymi działaniami sprawimy, że ten projekt nam się uda. Będę dokładał wszelkich starań, aby mieszkania powstawały jak najszybciej jak najsprawniej ~ Krzysztof Ciecióra, wicewojewoda łódzki.

Duży wpływ na to, że to będą tanie mieszkania, ma Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa, która dofinansuje blisko 35 proc. kosztów budowy lokali społecznych, a także 80 proc. kosztów budowy mieszkań komunalnych.

Bełchatów jako jedno z sześciu miast wojewódzkich przystąpiło do tej inicjatywy. Na oficjalnym spotkaniu pojawili się też przedstawiciele Miasta Bełchatowa, a dokładnie prezydent Mariola Czechowska i wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz.

– Jest to szansa na szybkie powstanie nowych mieszkań szczególnie dla młodych. Wiemy o tym, że w naszym mieście jest zainteresowanie takimi mieszkaniami. Na ten moment na liście oczekujących na lokal w Bełchatowskim Towarzystwie Budownictwa Społecznego blisko 150 osób ~ tłumaczy prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.

Tanie mieszkania na terenie województwa łódzkiego powstaną też w Radomsku, Sieradzu, Piotrkowie Trybunalskim, Pabianicach oraz Skierniewicach.

Z czasem w tej sprawie z pewnością pojawi się więcej szczegółów.

Przeczytaj także:

Dobiega końca nabór do przedszkoli i podstawówek

Strategia Rozwoju Województwa Łódzkiego 2030. Zgłoś swoje uwagi

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości