środa, 22 maja 2024

W Bełchatowie powstało rolkowisko. To nowa forma rozrywki dla mieszkańców

Udostępnij

Na terenie Lodowiska Miejskiego w Bełchatowie zakończono pierwszy etap prac modernizacyjnych w efekcie, których powstało rolkowisko. Będzie to ciekawe rozwiązanie dla fanów jazdy na rolkach i wrotkach w sezonie letnim.

Realizacja tej inwestycji nie byłaby możliwa gdyby nie pieniądze z Budżetu Obywatelskiego. W 2020 roku projekt pn.: „Przystosowanie lodowiska miejskiego do jazdy na rolkach i wrotkach w sezonie letnim” zajął trzecie miejsce w głosowaniu mieszkańców na projekty twarde. Dopiero gdy na pierwszy i drugi projekt nie przeznaczono wszystkich środków pieniężnych, to była możliwa realizacja projektu w efekcie, którego na Lodowisku Miejskim przy ul. Edwardów 6 powstało rolkowisko.

Pierwszy etap modernizacji dotyczył prac wewnątrz namiotu. Koszt inwestycji wyniósł ostatecznie ponad 600 tysięcy złotych.

– Dokonano wymiany dotychczasowego podłoża na betonową, bezdylatacyjną, wykonaną jednoetapowo płytę mroźni. Ponadto zmodernizowano orurowanie służące do mrożenia lodowiska, a także wstawiono nowe i wyższe bandy, które posiadają nowe zabezpieczenie w formie siatek (krążkochwytów) i przegród z plexi – poinformowało Miejskie Centrum Sportu, które administruje obiektem.

Drugi etap prac zaplanowano jeszcze na ten rok. W miejscu, gdzie powstało rolkowisko zostanie wymienione poszycie obiektu, które w tej formie służy już 13 lat. Wcześniej lodowisko funkcjonowało na miejscu kortów tenisowych.

Dzięki wykonanym już pracom przez cały rok miejskie obiekty przy ul. Edwardów 6 będą tętnić życiem. Latem będzie funkcjonować nowo powstałe rolkowisko oraz Miejskie Korty Tenisowe znajdujące się po drugiej stronie ulicy, a zimą czekać będzie na fanów jazdy na łyżwach Lodowisko Miejskie, które na powierzchni 900 m2 pomieści ponad 100 osób.

Miejska ślizgawka jest już nieczynna z powodu wyższych temperatur, ale Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie będzie chciało już wiosną jak tylko pozwolą na to obostrzenia związane z pandemią koronawirusa uruchomić nowo powstałe rolkowisko.

Więcej informacji będzie się pojawiać na stronie mcs.belchatow.pl.

Przeczytaj także:

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości