wtorek, 21 maja 2024

Utonięcie w Warcie. Jednego mężczyznę wyciągnięto z wody, drugi utonął

Udostępnij

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają, jak doszło do utonięcia 35-latka w Warcie, w miejscowości Zakrzówek Szlachecki. Do tragedii doszło podczas spływu kajakowego w sobotę, 1 czerwca. Służby przypominają o zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa nad wodą, zwłaszcza, że do takiej aktywności zachęca czerwcowa pogoda.

Utonięcie w Warcie. Jednego mężczyznę uratowano

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że dwóch mężczyzn z Częstochowy wpłynęło w rejon zapory hydro-technicznej na Warcie. Tam kajak, którym płynęli, wywrócił się. Jeden z mężczyzn został wyciągnięty na brzeg i uratowany, drugi utonął. Tymczasem rejon zapory jest objęty ścisłym zakazem kąpieli.

Pamiętajmy o tym, że bezpieczna kąpiel to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i w którym nad bezpieczeństwem czuwa ratownik. „Dzikie kąpieliska” zawsze mają nieznane dno i głębokość, a woda w nich może być skażona. Nie wolno pływać też na odcinkach szlaków żeglugowych oraz w pobliżu urządzeń i budowli wodnych. Przestrzegajmy regulaminu kąpieliska, na którym przebywamy. podkom. ANETA SOBIERAJ z KWP w Łodzi

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości