środa, 22 maja 2024

Urodziny Łodzi 2019. Atrakcje od placu Wolności aż do alei Mickiewicza

Udostępnij

Urodziny Łodzi w tym roku będziemy świętować w ostatni weekend lipca, czyli od 26 do 28 lipca. Główna scena i koncerty będą na placu Wolności, ale aż do alei Mickiewicza zaplanowano inne atrakcje.

Miłośnicy muzyki z pewnością najbardziej wyczekują wieczornych koncertów na scenie głównej. A tam wystąpią m.in. ​O.S.T.R., Happysad, Voo Voo, Łąki Łan czy Kozak System. Jednak na całej Piotrkowskiej i pobocznych ulicach również przygotowano atrakcje. Będą: gigantyczny plac zabaw, festiwal smakołyków, Street Beer Festival, strefa czekolady Wawel, strefa chillout czy czytelnicza.

Urodziny Łodzi na Piotrkowskiej

Strefy tematyczne będą rozciągać się wzdłuż całej ulicy, na niemal każdym odcinku Piotrkowskiej. Większość atrakcji dostępna będzie przez cały weekend. Strefy gastronomiczne, piwa rzemieślnicze „Street Beer Festival” oraz Festiwal Słodkości czekać będą na łodzian już od piątku (26 lipca). Słodki weekend zapewni czekoladowa ciężarówka Wawela, a o spalenie przyjętych kalorii i powrót do formy zadba ekipa instruktorów Runmageddon w specjalnie przygotowanym miasteczku sportowym.

W sobotę (27 lipca) urodzinowa strefa Uniwersytetu Łódzkiego i Biblioteki Miejskiej zaprasza na wymianę i wspólne czytanie „łódzkich” książek oraz zabawę
w rodzinnej atmosferze, m.in. przy wielkoformatowych scrabblach i warcabach.

Z okazji święta Łodzi będzie można też obejrzeć przedstawienia z cyklu „Baśniowy Pasażu Róży”, wydarzenia uwielbianego przez najmłodszych, które wystawione zostanie wyjątkowo zarówno w sobotę i niedzielę. Łącznie skorzystamy
z 9 stref atrakcji dla dzieci i dorosłych, prawie na całej długości ul. Piotrkowskiej.

Mickiewicza/Zamenhofa

To tu rozłoży się gigantyczny plac zabaw. Będzie to jedyna taka strefa, w której zabawa czeka także na dorosłych. Część atrakcji dedykowana jest wyłącznie dzieciom, jak dmuchany zamek z Księgi Dżungli czy tropikalny tunel z wirującymi balonami. Natomiast znane z programu Wipeout ekstramalne tory przeszkód wywołają dreszcze emocji u każdego dorosłego.

Dla starszych w początkowym odcinku Piotrkowskiej stanie tzw. Skok z Olimpu, siedmiometrowa bezpieczna konstrukcja, z której każdy może wykonać bezpieczny skok na miękką poduchę, a także Imperium Arena. Wstęp na atrakcje: sobota i niedziela, w godz. 11-19.

Specjalnie na Urodziny Łodzi znany z Piotrkowskiej 217 festiwal słodkości zagości w okolicach OFFa, w odcinku Roosevelta-Zamenhofa. Uzupełnimy kalorie lodami rzemieślniczymi, tajskimi czy kultowym „Bambino” na patyku, a także kołaczem czy gofrem. Godziny otwarcia stoisk: piątek 12 – 22, sobota 12 – 22, niedziela 12 – 20.

Biblioteka Miejska wraz z Uniwersytetem Łódzkim przygotowują rodzinną strefę promującą czytanie książek, która czynna będzie w sobotę przy ul. Zamenhofa. Biblioteka zapewni atrakcje dla dzieci, m.in.: zabawy, konkursy, malowanie buziek i możliwość zagrania w gigantyczne scrabble i warcaby.

Będzie można też przynieść i zabrać ze sobą książkę w ramach tzw. „bookcrossingu” i zrelaksować się na leżaku.

Pasaż Schillera

Przez cały weekend przy Pasażu Schillera spróbujemy najlepszych złotych trunków z całej Polski i wypoczniemy w strefie chillout’u Volvo z kącikiem dedykowanym dla dzieci.

Street Beer Festiwal to również szereg atrakcji, warsztatów i konkursów z piwnymi nagrodami, prowadzonych przez Bractwo Piwne i dobra muzyka. Weekendowy czas w sobotę i niedzielę umili set didżejski w strefie relaksu z leżakami i parasolami.

W tym roku nie zabraknie też pysznego jedzenia. W pasażu staną samochody San Escobar, Mafiosso Food Truck, Pierogi Gosi, Kuroneko Brownie oraz Usmażeni.

Godziny otwarcia stoisk: piątek 17 – 22, sobota 12 – 22, niedziela 12 – 20.

Odcinek Traugutta-Zielona

W sobotę i niedzielę od godziny 11 do 19 na Piotrkowskiej powstanie specjalna strefa ze specjalnymi konstrukcjami dla dzieci i dorosłych. Każdy będzie mógł przetestować tam swoje umiejętności pokonywania sztandarowych przeszkód Runmageddonu.

Podczas treningów poznamy tajniki pokonywania ekstremalnych konstrukcji takich jak: pozioma wisząca drabinka tzw.„rig”; ścianki: „ukośna” i pionowa zwana „mini komandosem”; „harfa” – pozioma rura oraz „fireman”.

Dla dzieci dostępna będzie specjalna trasa dla małych Runmageddończyków, a raz dziennie odbędzie się trening przygotowujący do pokonania przeszkód dla kategorii KIDS.

Wszystkie treningi poprowadzą Tomasz Żak i Tomasz Prykowski, trenerzy Runmageddonu. Na wszystkie treningi, oprócz Łódzkiego Treningu Otwartego, liczba miejsc jest ograniczona opłatą i obowiązują na nie zapisy. Harmonogram treningów i zapisy TUTAJ.

Odcinek Zielona/Więckowskiego

Tu znajdą coś dla siebie fani zabytkowych samochodów. W sobotę od godz. 12 zaprezentują się Łódzkie Maluchy, grupa zrzeszająca miłośników i posiadaczy Fiata 126p z województwa łódzkiego.

Szczegółowy program Urodzin Łodzi dostępny TUTAJ

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości