Pijani nastolatkowie niszczyli zaparkowane samochody w Łodzi

Pijani nastolatkowie niszczyli zaparkowane samochody w Łodzi

Pijani nastolatkowie niszczyli samochody zaparkowane przy Niemcewicza i Łącznej w Łodzi. Podczas zatrzymania byli agresywni, a jeden z nich zaatakował policjanta.

Agresywni nastolatkowie

Młodzi wandale niszczyli samochody w nocy z niedzieli na poniedziałek (14-15 lipca). Jeden ze świadków sfilmował całą sytuację i udostępnił nagranie policjantom. Dzięki temu mundurowi mieli wizerunek nastolatków i mogli rozpocząć poszukiwania.

Sprawdzając ulice przyległe do tych, na których uszkodzono pojazdy, policjanci na Bednarskiej zauważyli grupę osób, wśród których rozpoznali poszukiwanych wandali. Młodzieńcy na widok policjantów stali się agresywni, jeden z nich zaatakował funkcjonariusza i zaczął uciekać. Wkrótce jednak obaj zostali schwytani.

Do 5 lat więzienia

Zatrzymani w wieku 17 i 19 lat byli nietrzeźwi, badanie wykazało u starszego prawie półtora promila alkoholu w organizmie, a u młodszego ponad promil. W przeszłości nie byli notowani. Teraz z pewnością odpowiedzą za zniszczenie mienia, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W związku z tym, że 19-latek dodatkowo zaatakował policjanta, odpowie dodatkowo za naruszenie nietykalności funkcjonariusza, co jest zagrożone karą pozbawienia wolności do 3 lat.

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.