sobota, 24 lutego 2024

Wiadukt na Pabianickiej zamknięty. Remont do września

Udostępnij

W poniedziałek 15 lipca rozpoczął się remont wiaduktu na Pabianickiej w Łodzi. Do września wiadukt będzie zamknięty i obowiązuje tam nowa organizacja ruchu. Pierwszy dzień prac spowodował jednak spore utrudnienia dla kierowców, a w związku z tym tworzyły się korki.

Remont wiaduktu na Pabianickiej konieczny

Wiadukt na Pabianickiej wymaga tzw. napraw utrzymaniowych. Według planu drogowcy wykonają zabezpieczenia konstrukcji wiaduktu, naprawią tynki i szczeliny, a także ułożą nową nawierzchnię.

Podczas prac wyłączono ruch na wiadukcie (w stronę Pabianic) pomiędzy Odrzańską a zajezdnią Chocianowice. Ruch w obu kierunkach odbywa się jezdnią w stronę centrum.

Dla jadących od strony Pabianic są dwa pasy ruchu. Natomiast dla jadących od centrum, zaraz za skrzyżowaniem, również są dwa pasy, które dalej przechodzą w jeden pas do przewiązki na właściwą jezdnię.

Przejazd na drugą jezdnię możliwy na skrzyżowaniu Pabianickiej z Rudzką oraz powrót na wysokości zajezdni tramwajowej, aby przed skrzyżowaniem z ul. Chocianowicką były do dyspozycji wszystkie pasy ruchu.

MPK bez zmian

Tramwaje i autobusy nie zmieniły swoich tras. Jedynie kilka metrów wcześniej przeniesiono przystanek autobusowy na ul. Pabianickiej przed Odrzańską w kierunku Chocianowic.

Dojazd na zajezdnię odbywa się jezdnią zachodnią, na której pomiędzy wjazdem do zajezdni a przewiązką dopuszczono ruch w obu kierunkach.

Kierowcy jadący trasą od strony Pabianic od rana komentowali w mediach społecznościowych utrudnienia związane z remontem. Utworzył się korek, a niektórzy stali w nim nawet ponad 20 minut. Wiadukt na Pabianickiej z pewnością będzie zamknięty przez całe wakacje. Remont ma zakończyć się we wrześniu.

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości