piątek, 21 czerwca 2024

Wiadukt na Pabianickiej zamknięty. Remont do września

Udostępnij

W poniedziałek 15 lipca rozpoczął się remont wiaduktu na Pabianickiej w Łodzi. Do września wiadukt będzie zamknięty i obowiązuje tam nowa organizacja ruchu. Pierwszy dzień prac spowodował jednak spore utrudnienia dla kierowców, a w związku z tym tworzyły się korki.

Remont wiaduktu na Pabianickiej konieczny

Wiadukt na Pabianickiej wymaga tzw. napraw utrzymaniowych. Według planu drogowcy wykonają zabezpieczenia konstrukcji wiaduktu, naprawią tynki i szczeliny, a także ułożą nową nawierzchnię.

Podczas prac wyłączono ruch na wiadukcie (w stronę Pabianic) pomiędzy Odrzańską a zajezdnią Chocianowice. Ruch w obu kierunkach odbywa się jezdnią w stronę centrum.

Dla jadących od strony Pabianic są dwa pasy ruchu. Natomiast dla jadących od centrum, zaraz za skrzyżowaniem, również są dwa pasy, które dalej przechodzą w jeden pas do przewiązki na właściwą jezdnię.

Przejazd na drugą jezdnię możliwy na skrzyżowaniu Pabianickiej z Rudzką oraz powrót na wysokości zajezdni tramwajowej, aby przed skrzyżowaniem z ul. Chocianowicką były do dyspozycji wszystkie pasy ruchu.

MPK bez zmian

Tramwaje i autobusy nie zmieniły swoich tras. Jedynie kilka metrów wcześniej przeniesiono przystanek autobusowy na ul. Pabianickiej przed Odrzańską w kierunku Chocianowic.

Dojazd na zajezdnię odbywa się jezdnią zachodnią, na której pomiędzy wjazdem do zajezdni a przewiązką dopuszczono ruch w obu kierunkach.

Kierowcy jadący trasą od strony Pabianic od rana komentowali w mediach społecznościowych utrudnienia związane z remontem. Utworzył się korek, a niektórzy stali w nim nawet ponad 20 minut. Wiadukt na Pabianickiej z pewnością będzie zamknięty przez całe wakacje. Remont ma zakończyć się we wrześniu.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P