piątek, 14 czerwca 2024

Ulica Wojska Polskiego w Łodzi przejezdna. 1 czerwca wracają samochody i MPK

Udostępnij

Łódzcy urzędnicy zapowiadają, że od 1 czerwca ulica Wojska Polskiego w Łodzi będzie przejezdna. To oznacza finał przedłużającej się i kosztownej przebudowy. Od soboty ulicą będą mogły przemieszczać się kierowcy, wraca także komunikacja miejska. Całkowita wartość inwestycji to ponad 150 milionów złotych.

Ulica Wojska Polskiego przejezdna

Zakończyła się wielka przebudowa Wojska Polskiego – zapowiadają łódzcy urzędnicy. Ulica zostanie w pełnym zakresie oddana do użytkowania mieszkańcom. Od soboty, 1 czerwca, wprowadzona zostanie docelowa organizacja ruchu na przebudowanym odcinku Wojska Polskiego. Oznacza to pełne dopuszczenie ulicy do ruchu, a więc także powrót na stałe trasy autobusów MPK linii: 57, 64A, 64B, 70, 81 i N6. Tramwaje linii 1 i 6 jeżdżą ul. Wojska Polskiego od 16 marca.

Ulica wojska polskiego w łodzi przejezdna
UMŁ

Ulica Wojska Polskiego w Łodzi przebudowywana była dwa i pół roku na odcinku 3 kilometrów od Franciszkańskiej do Inflanckiej. Oprócz nowej jezdni, wybudowano 1,3 km, a przebudowano 1,2 km nowej trasy rowerowej. Ponadto zamontowano 15 przystanków autobusowych i 14 przystanków tramwajowych. Wzdłuż ulicy zasadzonych zostało blisko trzysta drzew i dwanaście tysięcy krzewów oraz bylin ozdobnych.


Czytaj też: Trasa Wojska Polskiego. Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi ogłosił przetarg


Drogowcy wymienili tory, przebudowali chodnik, wydzielili miejsca parkingowe dla samochodów, wymienili oświetlenie i system sygnalizacji świetlnej na pasach.

Inwestycja kosztowała 150 milionów złotych, jednak w 74 mln to unijne dofinansowanie, a ponad 5 mln wyniosło dofinansowanie z budżetu państwa.

 

Komentarze Facebook

Skomentuj

Wpisz komentarz!
Podaj swoje imię

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

Uncategorized e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Produkcja suplementów diety.