piątek, 14 czerwca 2024

Tunel pod torami na Hetmańskiej i wiadukt na Malowniczej. Miasto szykuje dwie inwestycje

Udostępnij

Przejazd kolejowy na Malowniczej w Łodzi to utrapienie wielu kierowców. Miasto zapowiada rozwiązanie tego problemu. Tunel pod torami na Hetmańskiej i wiadukt nad torami na Malowniczej. Kiedy inwestycje będą gotowe? Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość.

Tunel pod torami na Hetmańskiej

Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi informując o inwestycjach, zapowiada zakończenie codziennego długiego oczekiwania na kolejowych rogatkach. Zaplanowano tunel na przedłużeniu al. Hetmańskiej, który zastąpi przejazd na Transmisyjnej oraz wiadukt na ul. Malowniczej.

Zniżka w ŁKA. Studenci i uczniowie pojadą za darmo

Tunel pod torami na Hetmańskiej umożliwi płynny przejazd na wprost do Frezjowej, zamiast stania na przejeździe kolejowym na Transmisyjnej. Przedłużenie al. Hetmańskiej bez wątpienia przyspieszy przejazd z Janowa na Mileszki. Zamiast zawracać przy „Selgrosie”, by dojechać do Transmisyjnej, kierowcy przejadą przez skrzyżowanie Hetmańskiej z Rokicińską. Tam także ma powstać nowa droga.

Hetmańska zostanie przedłużona do Frezjowej i przebiegać będzie tunelem pod torami kolejowymi – informuje Tomasz Andrzejewski, rzecznik Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi.

Tunel pod torami na Hetmańskiej to jedno z dwóch rozwiązań problemu kierowców, które proponują łódzcy urzędnicy. Drugim jest wiadukt nad torami kolejowymi. Nowy obiekt zlokalizowany będzie pomiędzy Rokicińską a autostradą A1, bardziej na wschód, niż obecny przebieg ul. Malowniczej. Przebudowana zostanie również ul. Taborowa od Malowniczej do Szancera.

65f99f90d33a0 o large

Zarówno na tunel pod torami na Hetmańskiej, jak i wiadukt na Malowniczej UMŁ wybrał wykonawcę, który stworzy program funkcjonalno-użytkowy i dokumentację techniczną. Dopiero w połowie roku, na podstawie tej dokumentacji, zostanie złożony wniosek o dofinansowanie inwestycji. Pod koniec tego roku miasto chce wybrać wykonawcę budowy wiaduktu. Będzie on miał około roku na projektowanie i dwa lata wybudowanie tunelu i wiaduktu.

Ulica Kolumny w Łodzi do remontu. Miasto pokazało plany na 3 lata

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

What do aliquam sed fringilla e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Anna, właścicielka kliniki : „wieloosobowa komora hiperbaryczna w naszej klinice to prawdziwa rewolucja. Ioc – nowy partner produkcyjny dla twojej marki.